Спеціальні потреби

Обама у Лімі закликав Путіна дотримуватись Мінських угод – Білий дім


Барак Обама і Володимир Путін розмовляють у Лімі

За лаштунками саміту АТЕС в Перу президент США Барак Обама мав коротку зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним


Щорічний саміт лідерів країн Азійько-Тихоокеанського регіону завершився закликом чинити опір протекціонізму і виступити на захист угоди про Транстихоокеанське партнерство (ТТП), перспективи якої стали туманними після обрання Дональда Трампа президентом США.

На завершення форуму АТЕС, що проходив у столиці Перу, Лімі, його учасники пообіцяли домагатися укладення нової масштабної угоди про вільну торгівлю, в якій взяли б участь всі країни-члени форуму (21 держава). В цій угоді учасники форуму бачать шлях до «сталого, збалансованого і інклюзивного зростання», незважаючи на політичний клімат.

В ході передвиборної кампанії, яка поназилася різкою критикою угод про вільну торгівлю, Трамп нападав на угоду про ТТП, до якої увійшли США, але не увійшов Китай.

Однак на прес-конференції після завершення саміту президент США Барак Обама заявив, що США не повинні відмовлятися від міжнародної торгівлі, але повинні домагатися, щоб «торгівля проходила правильно», щоб працівники отримували захист, а екологічні стандарти дотримувалися.

За словами Обами, прийшов час, коли США повинні підтвердити свою підтримку ТТП. Президент зазначив, що якщо Трамп доб'ється виходу США з цього пакту, ця угода ослабне, а США втратять можливість визначати правила глобальної торгівлі, «з тим, щоб вони відображали наші цінності».

За лаштунками саміту президент США і президент Росії Володимир Путін провели короткі переговори, присвячені ситуації в Україні та Сирії, - повідомили в Білому домі. Це перша зустріч лідерів двох країн після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах в США.

Обама пізніше повідомив, що закликав Путіна виконати російські зобов'язання в рамках Мінських угод, спрямованих на припинення конфлікту в Україні.

Виступаючи на спільній прес-конференції за підсумками саміту президент Обама сказав, що намагався переконати Володимира Путіна доручити своїм учасникам переговорів працювати з Францією, Німеччиною, Україною, щоб побачити, що саме «ми можемо отримати до завершення мого терміну», – розповів Обама про зміст короткої розмови з російським президентом.

Обама в цій розмові з Путіним також піддав критиці роль Ірану і Росії в громадянській війні в Сирії.

Білий дім і Кремль повідомили, що лідери США і Росії домовилися, що державний секретар Джон Керрі і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров продовжать роботу над ініціативами, спрямованими на зниження рівня насильства в Сирії і полегшення страждань людей.

Дивіться також: Опісля огляду Афін та стародавнього Акрополя, Обама вдався заспокоювати європейських партнерів США

Опісля огляду Афін та стародавнього Акрополя, Обама вдався заспокоювати європейських партнерів США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

XS
SM
MD
LG