Спеціальні потреби

Обама, Меркель: рух до глобалізації є незворотнім


Президент Обама і канцлер Меркель у Берліні

Народи США і Німеччини повинні формувати глобалізацію відповідно до своїх цінностей, заявили лідери двох країн у спільній публікації

Порушуючи тему європейських побоювань з приводу можливого зародження американського ізоляціонізму, президент США Барак Обама і канцлер Німеччини Анґела Меркель заявили, що рух до глобалізації є незворотнім.

У спільній статті, опублікованій в газеті Wirtschaftswoche, лідери США і Німеччини заявили, що «повернення до світу, що існував до глобалізації, не буде».

«Німці і американці повинні використовувати можливість формувати глобалізацію відповідно зі своїми цінностями та ідеями, – відзначають Обама і Меркель. – На нас лежить обов’язок перед нашим бізнесом і громадянами – і навіть всією світовою спільнотою – розширювати і поглиблювати нашу співпрацю».

В ході його останнього візиту до Німеччини, яка є одним з провідних торговельних партнерів США і ключовим союзником у НАТО, Обама підкреслює ідею солідарності. Президент США прибув до Берліна з Греції в середу ввечері. Обама користується величезною популярністю в Німеччині з моменту обрання його президентом.

Для нього це буде шостий і останній візит в цю країну як глави держави. У четвер Обама проводить офіційні зустрічі з канцлером Німеччини Меркель після неофіційної спільної вечері напередодні. Очікується, що після переговорів лідери обох країн відповідатимуть на запитання журналістів на спільній прес-конференції.

Перебуваючи в Німеччині, в п’ятницю Обама також зустрінеться з провідними європейськими лідерами – Британії, Франції, Італії та Іспанії. Опісля він відбуде до Перу на саміт Азійсько-тихоокеанського економічного співробітництва.

Спостерігачі в Європі уважно стежать за цим візитом, у той час як уряди країн ЄС намагаються прояснити, яким буде партнерство з США після інавгурації нового президента. В ході свого турне президент Обама заявляв, що він не захищає передвиборчі заяви Трампа і не несе відповідальності за слова і дії обраного президента. У той же час він сподівається запевнити партнерів, що ключові американські принципи залишаться незмінними.

Недавно Дональд Трамп піддав під сумнів доречність НАТО, висловив підтримку рішенню Великобританії про вихід з Європейського Союзу і піддав критиці політику Меркель про прийняття до Європи сотень тисяч мігрантів, переважно мусульман.

Дивіться також: Політичні баталії у Конгресі між республіканцями та деморатами після президентських виборів

Політичні баталії у Конгресі між республіканцями та деморатами після президентських виборів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG