Спеціальні потреби

На Росію потрібно чинити тиск до повного виконання Мінських угод – Обама (ОНОВЛЕНО)


Барак Обама: "Сімка" залишається єдиною у підтримці України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Барак Обама: "Сімка" залишається єдиною у підтримці України. Відео

Виступаючи на прес-конференції за підсумками саміту в Німеччині президент США заявив, що «Велика сімка» готова, у разі потреби, посилити санкції проти РФ.

Виступаючи у понеділок на прес-конференції за підсумками саміту в Німеччині президент США Барак Обами заявив, що «Велика сімка» залишається відданою у підтримці суверенітету і територіальної цілісності України.

Вказуючи на продовження агресії з боку Росії в Україні та підтримку нею бойовиків-сепаратистів, американський президент заявив, що незважаючи на те, що Росія ізольована, її економіка суттєво послаблена і російському народові завдано шкоди, держави G7 змушені продовжувати санкції до повного виконання Мінських домовленостей.

Секторальні санкції проти Росії будуть продовжені з липня, можливі й додаткові заходи, - заявив Обама.

«Ми погодилися на зустрічі G7, що навіть коли ми продовжуватимемо шукати дипломатичного вирішення, санкції проти Росії будуть залишатися чинними доти, доки Росія продовжуватиме порушувати свої зобов'язання відповідно до Мінських угод. Наші європейські партнери знову підтвердили, що вони зберігатимуть санкції проти Росії, поки Мінські угоди повністю не будуть впроваджені, що означає продовження дії існуючих секторальних санкцій і після липня. А далі, у разі потреби, ми вдамося до додаткових істотних санкцій проти Росії», - заявив Барак Обама.

Президент США наголосив, що міжнародна спільнота повинна продовжувати тиснути на Росію, щоб вона виконувала свої зобов'язання.

Барак Обама запевнив, що G7 продовжуватиме надавати Україні економічну і технічну допомогу для впровадження необхідних реформ.

Обама окремо подякував керівникам Німеччини та Франції за їхню участь і наполегливість у мінському процесі.

Тим часом німецький канцлер Анґела Меркель нагадала не лише про російську агресію на Донбасі, але й анексію Криму.

«Ми одностайно засуджуємо захоплення Криму, що суперечить міжнародному закону. Ми кажемо, що конфлікт на південному сході України може бути розв’язаний лише політично, на базі Мінських домовленостей. Ми погодили, що скасування санкцій прив’язане до реалізації Мінських угод і ми також готові, хоч ми цього і не прагнемо, у разі потреби посилити санкції, якщо становище цього вимагатиме».

В день саміту G7, російський міністр закордонних справ Сергій Лавров спробував перекласти відповідальність на Україну, заявивши, що міжнародна спільнота повинна спочатку змусити Київ запроваджувати положення Мінських угод.

Але британський прем’єр-міністр Дейвід Камерон чітко розставив акценти.

«Теперішні санкції залишатимуться до повної імплементації Мінських угод. Це вимагатиме дій від як України, так і і Росії. Для цього нам треба забезпечити, щоб уряд Порошенка мав необхідну підтримку для запровадження політичних та економічних реформ. Британія надає підтримку через свій «Фонд ефективного управління», і ми далі будемо шукати можливостей допомогти. Але ми не повинні забувати, що українці є тут жертвами, а не агресорами».

Відповідаючи на запитання кореспондента про те, від чого залежить доля подальших санкцій проти Росії, президент Обама сказав:

«Зрештою, це буде справа пана Путіна. Він повинен вирішити, чи руйнувати далі економіку його країни і тримати Росію ізольованою, переслідуючи оманливе бажання відтворити славу радянської імперії. Або він визнає, що велич Росії не полягає у порушуванні суверенітету і територіальної цілісності інших країн».

Дивіться також: G7 залишить у дії санкції проти Росії

Путіна не чекають в елітному клубі провідних держав світу
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

XS
SM
MD
LG