Спеціальні потреби

Помер Збігнєв Бжезинський, який пропонував «фінляндизацію» України


Збігнєв Бжезинський

Ветеран американської зовнішньої політики помер 26 травня в лікарні Inova Fairfax Hospital у шаті Вірджинія

Збігнєв Бжезинський, радник президента США Джиммі Картера з національної безпеки, помер на 90-му році життя. Про це, зокрема, повідомила газета The New York Times, з посиланням на дочку покійного.

Бжезинський був одним з найвпливовіших і шанованих ветеранів американської зовнішньої політики.

Він народився в 1928 році у Варшаві в родині польських дипломатів, у 1950-х став громадянином Сполучених Штатів, де закінчив Гарвардський університет і зробив яскраву політичну кар’єру.

Бжезинський був одним із засновників Тристоронньої комісії, її директором в 1973-1976 роках.

В адміністрації президента Картера, в 1977-1981 роках, Бжезинський обіймав посаду радника президента з національної безпеки. Він був одним з ідеологів боротьби з радянською експансією в Європі, в Афганістані та інших країнах, активним прихильником зміцнення Атлантичної солідарності.

У 1981 році Бжезинський отримав Президентську медаль Свободи – одну з найвищих нагород США для цивільних осіб.

Щодо російської агресії проти України, Бжезинський був прихильником надання Україні західними країнами оборонної зброї. Він заявив:

«Було б доцільно надати Україні оборонну зброю для захисту великих міст, наприклад, протитанкове озброєння або міномети, тому що ми мали б підвищити ціну російського насилля. Захопити місто, населення якого налаштоване на оборону, вимагає надзвичайно великих витрат».

З другого боку, він вважав, що розв’язання конфлікту може відбутися за фінським зразком. «Україна повинна мати право вільно обирати свою політичну ідентичність і більше пов’язуватися з Європою. Водночас Росію треба запевнити, що Україну не візьмуть до НАТО».

За повідомленням засобів масової інформації, Бжезинський не був прихильником нинішнього президента Дональда Трампа, вважаючи, що його закордонна політика невизначена.

Дивіться також: Які різниці у підходах до лобіювання влади в Україні та США?

Які різниці у підходах до лобіювання влади в Україні та США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:16 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG