Спеціальні потреби

Актуально

Янукович зустрівся із представниками української інтелігенції

Президент України Віктор Янукович зустрічався із представниками інтелігенції, учасниками Національного круглого столу. Про це повідомив публіцист Іван Дзюба в ефірі ТВі. Президент планував зустрітися з усіма учасниками ініціативи «Першого грудня», але ті відмовилися.

Як зазначив Іван Дзюба, до Януковича ще прийшов Мирослав Попович, Богдан Гаврилишин та директор Інституту фольклору та етнології Ганна Скрипник. Громадські діячі розмовляли із президентом про політичні репресії, проблеми, які викликають такі репресії, а також про майбутні парламентські вибори.

За словами Івана Дзюби, президент їх спокійно вислухав і навіть щось записував. «Президент дуже уважно вислухав, записував собі все, реагував дуже спокійно, ніякої ні роздратованості, ні невдоволення не виявляв. Де з чим він погоджувався. Наприклад, погодився з тим, що не так, як слід, був проведений суд над Тимошенко і Луценком. Але, в основному, він виправдовував, говорив про необхідність цих судових і інших заходів. Тобто він свою цю позицію в основному виправдовував», - розказав Іван Дзюба.

На офіційному сайті президента будь-яка інформація про цю зустріч відсутня.

Політиків під час самого Національного круглого столу не було, так як захід оголошений «поза політичним». Втім, різка критика сьогоднішньої влади лунала від представників української інтелігенції.

«Нинішня влада – це екстракт тієї отрути, яка накопичилася в нашому суспільному організмі. Якщо лише скинути цю владу, а не змінити систему і не змінитися самим – результат буде невтішний. Тому нам потрібна не стільки політична революція, скільки духовне преображення – спершу «критичної маси» ентузіастів, а тоді й усього суспільства», - зауважив проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович, звертаючись до учасників Національного круглого столу.

Інтелектуали також висловили занепокоєння щодо майбутніх виборів в Україні. «Нині як ніколи потрібен оздоровчий рух знизу, і рух потужний. Сьогодні немає впевненості у тому, що майбутні вибори будуть справді демократичними, прозорими, чесними. Немає віри в те, що їх проводитимуть аби почути голос виборців, а не для того, щоб за будь-яку ціну зберегти свою владу», - сказав Іван Дзюба.

Колишній політв’язень, філософ Євген Сверстюк окреслив те, що відбувається сьогодні «метастазами старої пухлини».

«Сьогодні Україна у пригніченому матеріальному і моральному стані, а у владі засіла пересічність і всьому задає тон…Суспільство ж перестає реагувати на системну деградацію державних інституцій», - сказав Євген Сверстюк.

Нагадаємо, що у четвер відбувся Національний круглий стіл «Вільна людина у вільній країні», який зібрав яскравих представників української інтелігенції. Присутні намагалися окреслити сьогоднішній стан України та визначити шляхи розвитку та виходу країни із кризи.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG