Спеціальні потреби

Захист сімейних цінностей чи нова цензура: законопроект №8711


Сумнівних законодавчих ініціатив у Верховній Раді чимало. Втім, про існування законопроекту №8711 знають і міжнародні правозахисні організації, і депутати Європарламенту, і Рада Європи. Мова йде про заборону пропаганди гомосексуалізму в Україні.

Автори ініціативи, представники різних українських партій переконані, що стоять на захисті сімейних цінностей та інтересів більшості українців. «Ми не проти чогось. Депутати, які відстоюють родинні цінності, родину в її біблійному розумінні як сполучення, шлюб чоловіка та жінки. Ми за це, а не проти когось», пояснює співавтор документу, член фракції БЮТ Павло Унгурян.

Запропонований документ вносить зміни у ряд законів та забороняє поширення будь-якої продукції, що містить пропаганду гомосексуалізму. Також документ пропонує забезпечити відповідальність за поширення такої продукції у Кримінальному кодексі від штрафу до позбавлення волі терміном до трьох років.
Ми не проти чогось. Депутати, які відстоюють родинні цінності, родину в її біблійному розумінні як сполучення, шлюб чоловіка та жінки».
Павло Унгурян, член фракції БЮТ

Більш радикально у підтримку законопроекту висловлюється засновник руху «Любов проти гомосексуалізму» Руслан Кухарчук. «Ми вважаємо, що гомосексуалізм – це хвороба. І, можливо, держава повинна створити спеціальні інститути, в яких ця хвороба виліковувалася б», - заявив активіст.

Проти прийняття документу вже висловився ряд міжнародних інститутів. Правозахисна організація «Вахта прав людини» (Human Rights Watch) офіційно звернулася до спікера Володимира Литвина із проханням відхилити такий законопроект. Такі ж заяви офіційно робили депутати Європарламенту, представництво ООН в Україні та «Міжнародна амністія» (Amnesty International).

Також Рада Європи у своїх рекомендаціях нагадала, що в Україні існує дискримінація за сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю та запропонувала знайти шляхи вирішення проблеми, а не ускладнювати ситуацію.

На бік української гей-спільноти став і британський музикант сер Елтон Джон. Під час свого концерту у Києві він заявив, що всі люди різні і заслуговують на шанс. «Я закликаю разом із тобою, Україно, припинити насильство відносно геїв та сказати «Ні» закону №8711», - сказав зі сцени Елтон Джон.

Такий документ, що виступає проти представників іншої сексуальної орієнтації, не єдиний. Регіонал Вадим Колесніченко наразі лобіює законопроект, який забороняє «проведення будь-яких мітингів, акцій, демонстрацій, метою яких є поширення позитивної інформації про гомосексуалізм». У чому українські правозахисники вбачають широке поле для заборони свободи вираження, мирних зібрань.

«Я закликаю разом із тобою, Україно, припинити насильство відносно геїв та сказати «Ні» закону №8711»
Я закликаю разом із тобою, Україно, припинити насильство відносно геїв та сказати «Ні» закону №8711».
Елтон Джон, музикант

Поки законопроекти розглядають профільні комітети, Україні вже роблять конкретні заяви. Програма розвитку ООН (ПРООН) зазначила, що такі законопроекти несуть дискримінаційний характер, так як творитимуть перешкоди у доступі лесбійок і геїв до лікування від ВІЛ-інфекції, а це спричинить ріст епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні.

Також в ООН додали, що документи суперечать ряду міжнародних договорів та йдуть «врозріз із власною Конституцією України». Якщо ж парламент таки проголосує за такі ініціативи, міністр закордонних справ Нідерландів Урі Розенталь пообіцяв, що в такому разі його країна накладе вето на рішення Європарламенту про лібералізацію візового законодавства між Україною та Європою.

Ваша думка

Показати коментарі

Відео дня

Трамп про Путіна та Крим. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00
XS
SM
MD
LG