Спеціальні потреби

ЮНІСЕФ оприлюднив шокуючі дані про міни на Донбасі


Дитячий фонд Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ) повідомляє, що Східна Україна є одним з найбільш замінованих місць на Землі.

Це створює небезпеку для 220 000 дітей, які живуть в районах, забруднених мінами, вибухонебезпечними боєприпасами та іншими смертоносними рештками війни.

"Не прийнятно, що ті місця, де діти могли безпечно грати менш ніж чотири роки тому, зараз забруднені смертоносними вибуховими пристроями", - заявила представник ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс.

"Всі сторони конфлікту повинні невідкладно припинити використання цієї жахливої зброї, яка забруднює громади і становить постійну небезпеку поранення і загибелі для дітей", - наголосила вона.

Щотижня одна дитина була жертвою конфлікту на сході України, йдеться в даних ЮНІСЕФ за період з січня по листопад. Основними причинами уражень дітей стали вибухонебезпечні залишки війни (ERW), боєприпаси, що не вибухнули (UXO), на долю яких припало дві третини смертей і поранень дітей протягом цього часу.

В більшості випадків, ураження ставались, коли діти підбирали вибухові пристрої, такі, як ручні гранати, або детонатори.

Міни та інші вибухові пристрої також наражають на ризик життєво важливу інфраструктуру постачання води, газу та електроенергії.
Цього місяця на Донецькій фільтрувальній станції, яка забезпечує водопостачання для 350 000 людей було знайдено боєприпас, що не вибухнув.

Групи з розмінування викликались на фільтрувальну станцію 13 разів цього року, наголошується в заяві ЮНІСЕФ.

ЮНІСЕФ закликає всі сторони конфлікту дотримуватись припинення вогню і дозволити розмінування та відновлення.

Дивіться також: Час-Тайм. Перспективи миротворчої місії на Донбасі – оцінки експертів

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG