Актуально
Так довго, як знадобиться? Скільки американці готові підтримувати Україну — опитування

Хоч загалом американці залишаються відданими підтримці України, відсоток людей, які готові чимось за це пожертвувати, знизився порівняно із жовтнем 2022 року. Водночас тих, хто підтримує надання Україні винищувачів та далекобійних ракет, є більше, ніж тих, хто проти цього. Про це пишуть аналітики Брукінґського інституту, базуючись на даних нового соцопитування.
Опитування громадської думки провели в університеті Меріленду спільно з агенцією Іpsos з 27 березня по 5 квітня. Протягом нього опитали 1203 респондентів із різних груп. Наводимо його основні висновки.
Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram
Як довго американці готові підтримувати Україну?
В адміністрації Байдена неодноразово стверджували, що будуть підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Чи поділяють цю думку американці? З таким наміром погоджується 38% всіх опитаних. Водночас 46% вважають, що США мають дотримуватись курсу на допомогу Україні протягом 1-2 років. Ще 11% переконані, що підтримку слід продовжувати впродовж 2-5 років.
Втім, думки демократів та республіканців тут помітно різняться. Підтримувати Україну так довго, як знадобиться, готові 51% демократів та 25% республіканців. Водночас за допомогу впродовж 1-2 років виступає 31% демократів та 62% республіканців.
Що американці думають про рівень нинішньої підтримки?
Оцінка нинішньої військової підтримки США України також відрізняється залежно від партійної приналежності. В цілому 30% опитаних вважають, що нинішній рівень підтримки США достатній, 33% переконані, що американський уряд витрачає надто багато, а от 12% навпаки стверджують, що потрібно робити більше. Про те, що військові витрати на Україну є надто високими, заявила половина опитаних республіканців і 13% демократів.
Як щодо літаків та ракет?
Українці послідовно закликають Вашингтон надати Києву нові типи озброєнь, зокрема, винищувачі F-16 та далекобійні ракети ATACAMS. Що про це думає американське суспільство? Загалом тих, хто виступає за такий крок, є більше, ніж тих, хто проти. За надання далекобійних ракет і винищувачів висловились 45% і 37% відповідно. Проти - 28% і 32%. Однак тут думка також розділилась залежно від політичних вподобань.
Якою має бути основна мета підтримки України?
У респондентів також поцікавились, як вони бачать мету американської допомоги Україні. 26% вважають, що США мають допомогти повернутись до ситуації перед повномасштабним вторгенням Росії, 18% - допомогти Україні звільнити всі окуповані території, 17% - запобігти російському експансіонізму. Ще 8% вважають, що США повинні послабити і завдати поразки Росії. Решта опитаних або не погоджується із жодним з тверджень, або не має чіткої відповіді.
На які жертви готові піти американці?
Заради допомоги Україні платити вищу ціну за енергію готові 51% опитаних (в жовтні таких було 60%). На збільшення інфляції готові піти 46% (в жовтні їх було 57%). Ще 27% готові пожертвувати життям американських військових (порівняно із 38% в жовтні). Хоча в цілому прихильники демократів готові піти на більші особисті витрати, аніж республіканці, готовність до цього знизилась незалежно від політичних вподобань.
Що впливає на рівень підтримки України?
На рівень підтримки може впливати уявлення американців про успіхи України на полі бою та про хід війни в цілому.Брукінґський інститут
Аналітики Брукінґського інституту вважають, що на рівень підтримки може впливати уявлення американців про успіхи України на полі бою та про хід війни загалом. Історії про здобутки українців та про поразки росіян, імовірно, давали більше впевненості людям у США в результатах війни. Затягнуте протистояння викликає сумніви щодо того, скільки часу може тривати вторгнення, а відтак підіймає запитання щодо тривалості підтримки та готовності людей платити за неї ціну - пишуть аналітики.
Що про підтримку України кажуть американські політики?
У Білому домі продовжують стверджувати, що будуть підтримувати Україну стільки, скільки знадобиться. Про це послідовно говорять президент Байден, державний секретар Блінкен, міністр оборони Остін та інші представники чинної адміністрації.
Про необхідність продовження підтримки України заявляє більшість законодавців як в Палаті представників, так і в Сенаті США. Це стосується не лише демократів, а й республіканців.
Нещодавно спікер Палати представників республіканець Кевін Маккарті різко відповів російському репортеру, відкинувши припущення про те, що він не підтримує допомогу Україні. Маккарті засудив дії Росії та заявив: “Ні, я голосую за допомогу Україні. Я підтримую допомогу Україні. Я не підтримую те, що ваша країна зробила з Україною”.
Своєю чергою лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл додав, що послідовна підтримка України є в інтересах Сполучених Штатів: “Значна частина безпекової допомоги виділеної Україні, фактично фінансує виробництво нових, передових можливостей для армії США та підтримує добре оплачувану роботу для кваліфікованих американських робітників у нас вдома”, - заявив Мітч Макконнелл.
Дивіться також:
Всі новини дня
- Голос Америки
Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео
Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.
ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео
Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?
- Голос Америки
Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.
Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.
Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.
“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.
“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.
Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.
“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.
Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.
Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.
“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.
У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.
За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.
Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.
Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео
Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?
Форум