Спеціальні потреби

У Білому домі вказали на відповідність домовленості з Німеччиною прагненням України зменшити залежність від російського газу


Оголошена напередодні домовленість між США та Німеччиною щодо російського трубопроводу "Північний потік-2" дозволяє Україні, серед іншого, зберегти надходження від транзиту російського газу та виграти час для того, щоб позбутись залежності Києва від російського газу та платежів за його транзит. Про це напередодні заявила речниця Білого дому Джен Псакі, спілкуючись із журналістами. Текст коментарів Джен Псакі розміщений на сайті Білого дому.

Як відзначила Псакі, Україна довгий час прагнула позбутись залежності від платежів за транзит російського газу по своїй території та власне російського газу.

Як повідомляв "Голос Америки", спільна заява США та Німеччини та "Північного потоку-2" активно обговорюється західними аналітиками.

Раніше Джеремі Шапіро, директор досліджень в аналітичному центрі ECFR, заявив виданню The Washington Post, що Європейський Союз протягом останніх років "по суті вирішив проблеми енергетичної залежності і скоро почне відмовлятись від природного газу в рамках свого переходу до зеленої енергії".

Шапіро також наголосив, що для Вашингтона підтримка з боку Німеччини у протистоянні із Китаєм може бути більшим пріоритетом, ніж протидія "Північному потоку-2".

На думку Шапіро, адміністрація Байден визнає, що для США існують більш важливі проблеми у царині закордонної політики, ніж далекий трубопровід, і не остання із цих проблем - це геополітичне змагання із Китаєм. “Ці проблеми вимагають сильного альянсу з такими партнерами як Німеччина”, - наводить слова експерта видання.

Раніше, як повідомляв "Голос Америки", радник Гельсінській комісії Конгресу Пол Массаро відзначив, що США здійснюють прорахунок, поступаючись у питанні "Північного потоку-2" заради аценту на Китай.

"Віддати Путіну "Північний потік-2", сподіваючись, що він залишить нас у спокої, і дозовлить нам сфокусуватись на Китаї - це приклад логіки взаємних поступок, яка доводить нас до біди. Це не лише не спрацює, але і суперечить нашим цінностям", - твітує Массаро.

Напередодні США оприлюднили текст домовленості із Німеччиною щодо російського трубопроводу та підтримки України. Україна та Польща назвали німецько-американську домовленість про гарантії та відшкодування у зв’язку з майбутнім запуском трубопроводу Північний потік-2 поглибленням “політичної та безпекової кризи і кризи довіри у Європі”.

У статті використано матеріали The Washington Post.

Дивіться також: Північний Потік-2: Що кажуть у Держдепі та Конгресі про нову угоду між США та Німеччиною?

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG