Спеціальні потреби

Актуально

Білий дім оприлюднив текст угоди США та Німеччини щодо "Північного потоку-2"

США та Німеччина виступили зі спільною заявою щодо підтримки України, євпропейської енергетичної безпеки, та цілей щодо клімату. Відповідний текст оприлюднено на сайті Білого дому.

Текст заяви:

"США та Німеччина непохитно підтримують суверенітет, територіальну цілісність, незалежність та європейський шлях, обраний Україною. Сьогодні ми знову зобов’язуємось протистояти агресії Росії та злочинній діяльності в Україні та за її межами. США зобов'язуються підтримувати зусилля Німеччини та Франції щодо встановлення миру на сході України, використовуючи Нормандський формат. Німеччина посилить свої зусилля в рамках Нормандського формату, щоб сприяти виконанню Мінських угод. Сполучені Штати та Німеччина підтверджують своє зобов'язання подолати кліматичну кризу та вжити рішучих заходів щодо зменшення викидів у 2020-х роках, щоб зберігати досяжність встановленої раніше межі щодо зростання глобальної температури в межах 1,5 градусів Цельсія.

Сполучені Штати та Німеччина єдині у рішучості притягнути Росію до відповідальності за її агресію та злочинну діяльність шляхом покарання її за допомогою санкцій та інших інструментів. Ми зобов'язуємось співпрацювати за допомогою нещодавно створеного Діалогу США та ЄС щодо Росії високого рівня та двосторонніх каналів, щоб гарантувати, що США та ЄС готові, у тому числі за допомогою відповідних інструментів та механізмів, реагувати на російську агресію та злочинні дії, включно із зусиллями Росії щодо використання енергії як зброї. Якщо Росія намагатиметься використовувати енергію як зброю або вчиняти подальші агресивні дії проти України, Німеччина вживатиме заходів на національному рівні та вимагатиме ефективних заходів на європейському рівні, включно із санкціями, з метою обмеження можливостей російського експорту до Європи в енергетичному секторі, включно із газовим сектором, та/або в інших економічно важливих секторах. Це зобов'язання покликане гарантувати, що Росія не буде зловживати будь-яким трубопроводом, включно із "Північним потоком-2", для досягнення агресивних політичних цілей, використовуючи енергію як зброю.

Ми підтримуємо енергетичну безпеку України, Центральної та Східної Європи в тому числі з ключовими принципами, закріпленими в Третьому енергетичному пакеті ЄС щодо різноманітності та безпеки поставок. Німеччина підкреслює, що вона буде дотримуватися як букви, так і духу Третього енергетичного пакету щодо "Північного потоку-2", що знаходиться під юрисдикцією Німеччини, щоб забезпечити розукрупнення та доступ третіх сторін. Це включає оцінку будь-яких ризиків, пов'язаних із сертифікацією оператора проекту, для безпеки енергопостачання ЄС.

Сполучені Штати та Німеччина впевнені, що інтересам України та Європи відповідає продовження транзиту газу через Україну і після 2024 року. Відповідно до цього переконання, Німеччина зобов'язується використовувати всі наявні важелі для сприяння продовженню на термін до 10 років угоди України з Росією про транзит газу, включно із призначенням спеціального посланця для підтримки цих переговорів, якомога швидше і не пізніше 1 вересня. Сполучені Штати зобов'язуються повністю підтримати ці зусилля.

Сполучені Штати та Німеччина рішучі у своїй відданості боротьбі зі змінами клімату та забезпеченню успіху Паризької угоди шляхом скорочення власних викидів відповідно до встановленої нульової цілі до найпізніше 2050 року, заохочуючи посилення кліматичних амбіцій інших великих країн, а також через співпрацю щодо розробки рішень та технологій для прискорення глобального переходу до нульових викидів. Ось чому ми запустили американсько-німецьке партнерство з питань клімату та енергетики. Партнерство сприятиме співпраці США та Німеччини щодо розробки дієвих дорожніх карт для досягнення наших амбітних цілей щодо скорочення викидів; координації нашої внутрішньої політики та пріоритетів у галузевих ініціативах декарбонізації та багатосторонніх форумах; мобілізації інвестицій в енергетичний перехід; і розробці, демонстрації та масштабуванню таких важливих енергетичних технологій, як відновлювана енергія та зберігання, водень, енергоефективність та електрична мобільність.

В рамках американсько-німецького партнерства з питань клімату та енергетики ми вирішили створити опору для підтримки енергетичних переходів у країнах, що розвиваються. Це включатиме акцент на підтримці України та інших країн Центральної та Східної Європи. Ці зусилля не лише сприятимуть боротьбі зі змінами клімату, але й підтримуватимуть європейську енергетичну безпеку, зменшуючи попит на російську енергію.

Відповідно до цих зусиль, Німеччина зобов’язується створити та адмініструвати Зелений фонд для України для підтримки енергетичного переходу України, енергоефективності та енергетичної безпеки. Німеччина та США докладуть зусиль, щоб заохочувати та підтримувати інвестиції у Зелений фонд для України в обсязі щонайменше 1 мільярда доларів, у тому числі від третіх сторін, таких як суб'єкти приватного сектору. Німеччина надасть початковий внесок до фонду в обсязі щонайменше 175 мільйонів доларів і працюватиме над продовженням своїх зобов'язань у найближчі бюджетні роки. Фонд заохочуватиме використання відновлюваної енергії; сприятиме розробці водневих технологій; підвищенню енергоефективності; прискоренню переходу щодо вугілля (coal transition - англ.); і сприятиме вуглецевій нейтральності. США планують підтримати ініціативу за допомогою технічної допомоги та підтримки за допомогою рішень, які відповідають цілям фонду, на додаток до програм підтримки ринкової інтеграції, регуляторної реформи та розвитку відновлюваних джерел енергії в енергетичному секторі України.

Крім того, Німеччина продовжуватиме підтримувати двосторонні енергетичні проекти з Україною, особливо у галузі відновлюваних джерел енергії та енергоефективності, а також через підтримку переходу щодо вугілля (coal transition - англ.), включно із призначення спеціального посланця із виділеним фінансуванням у 70 мільйонів доларів. Німеччина також готова розпочати Пакет заходів щодо стійкості України для підтримки енергетичної безпеки України. Це включатиме зусилля щодо захисту та збільшення спроможності щодо реверсних потоків газу в Україну з метою повністю захистити Україну від потенційних майбутніх спроб Росії скоротити постачання газу до країни. Вона також включатиме технічну допомогу для інтеграції України в європейські електромережі, спираючись на, та в координації з, поточною роботою ЄС та Агентства США з міжнародного розвитку. Окрім того, Німеччина сприятиме включенню України до німецького Інституту з розбудови кібернетичного потенціалу, підтримуватиме зусилля з реформування енергетичного сектору України та сприятиме визначенню варіантів модернізації газотранспортних систем України.

США та Німеччина висловлюють свою рішучу підтримку Ініціативі трьох морів та її зусиль щодо зміцнення інфраструктурного зв’язку та енергетичної безпеки в Центральній та Східній Європі. Німеччина зобов'язується розширити своє співробітництво з цією ініціативою з прицілом на фінансову підтримку проектів Ініціативи трьох морів у галузі регіональної енергетичної безпеки та відновлюваних джерел енергії. Крім того, Німеччина підтримуватиме проекти, що становлять спільний інтерес в енергетичному секторі, за рахунок бюджету ЄС із внеском до 1,77 млрд доларів протягом 2021-2027 років. Сполучені Штати залишаються відданими інвестиціям в Ініціативу трьох морів і продовжують заохочувати конкретні інвестиції членів та інших".

Дивіться також: Тихановська розповіла про що говорили із високопосадовцями у Білому домі

Тихановська розповіла про що говорили із високопосадовцями у Білому домі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Всі новини дня

Україна отримає ракети Harpoon для захисту узбережжя

Архівне фото: пускові системи Harpoon на американському військовому кораблі "Колорадо", 2016 рік

Україна очікує на нові поставки ракет Harpoon, повідомив міністр оборони країни Олексій Резніков.

"Берегова оборона нашої держави не просто буде посилена ракетами Harpoon - їх застосовуватимуть підготовлені українські команди. Впевнений, що бойове братерство «Гарпунів» та наших «Нептунів» допоможе звільнити та знову зробити наше Чорне море безпечним, у тому числі – надійно захистити нашу Одесу", - написав посадовець у Facebook.

Раніше надання Данією протикорабельних установок Harpoon та ракет відзначив міністр оборони США Ллойд Остін. Ці поставки призначені, "щоб допомогти Україні захистити узбережжя", наголосив Остін під час зустрічі Міжнародної контактної групи з оборони України "Рамштайн-2".

Українські посадовці зазначають, що для посилення оборони сходу країни Україна прагне отримати американську систему залпового вогню М270 MLRS. В Пентагоні зауважили, що розглядають можливість надання такої системи.

Резніков також зазначив, що в Україні "на передовій вже успішно працюють три види 155-мм артилерії – гаубиця М777, гаубиця FH70, САУ «CAESAR»".

Для того, щоб поновити власні запаси зброї, які зменшилась після поставок до України, Сухопутні сили США надали контракт на 624 млн дол компанії Raytheon Technologies на виробництво протиповітряних ракет "Стінгер". США надали приблизно 1 400 "Стінгерів" Україні.

Ось про що Шольц та Макрон говорили з Путіним

Архівне фото: Канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент Франції Еммануель Макрон біля Брандербурзьких воріт, освітлених в кольори українського прапору. 9 травня 2022 року. REUTERS/Мішель Тантуссік

Президент Франції Еммануель Макрон та німецький канцлер Олаф Шольц більше 80 хвилин розмовляли з російським президентом Путіним у суботу.

Серед іншого, лідери ЄС закликали Путіна звільнити 2500 оборонців "Азовсталі", затриманих Росією, а також погодитись на безпосереднє спілкування з українським президентом Володимиром Зеленським і розблокувати порт Одеси для того, щоб відновити поставки зерна, йдеться в повідомленні Єлісейського палацу.

Шольц та Макрон "наполягали на негайному припиненні вогню і виведенні російських військ", повідомили в службі німецького канцлера.

В Кремлі вказали, що Путін висловив готовність вжити кроків для розблокування портів Чорного моря. Як йдеться в повідомленні, пише Радіо Свобода, Росія готова "сприяти знаходженню варіантів" для вивезення зерна із заблокованих зараз українських чорноморських портів, а також наростити постачання російських добрив та сільгосппродукції. В обмін на це Путін вимагає "зняття відповідних санкційних обмежень".

Як повідомляв Голос Америки, в Держдепі заявили, що США не зніматимуть санкції з "у відповідь на пусті обіцянки, які ми постійно чуємо від Російської Федерації".

Після стрілянини в техаській школі, у США обговорюють питання контролю над обігом зброї

Фото однієї з жертв стрілянини в Техасі, Алескандрії Рубіо, на меморіалі в місті Увальді, Техас, 27 травня 2022 року REUTERS/Марко Белло 

У вівторок, 24 травня, озброєний чоловік убив щонайменше 19 дітей і двох дорослих під час нападу на початкову школу в південно-західному американському штаті Техас, що стало однією з найбільш смертоносних масових стрілянин у школі в історії країни, як повідомляв Голос Америки.

Напад стався в місті Увалді, де влада заявила, що 18-річний озброєний чоловік спершу застрелив свою бабусю, а потім розбив автомобіль і увійшов до школи, де відкрив стрілянину, перш ніж його вбили правоохоронні органи.

На адресу правоохоронних органів прозвучала критика щодо їхніх дій під час стрілянини. Відповідальний за безпеку Стівен МакКроу визнав, що поліція прийняла "невірне рішення", коли не взяла штурмом класну кімнату, в якій "забарикадувався" нападник. МакКроу вказав, що поліція на той час була переконана в тому, що "активної стрілянини" немає.

Президент США Джо Байден та перша леді планують поїхати до Увальді в неділю. В день стрілянини Байден звернувся до країни, висловивши співчуття сім'ям загиблих, та запитав, чому масові стрілянини настільки поширені в країні. Він закликав законодавців підтримати те, що він назвав "законами про зброю".

Після стрілянини, в США поновились заклики до посилення контролю над обігом зброї, і, зокрема, запровадження обов'язкової перевірки покупців. Протестувальники зібрались і поблизу місця проведення щорічного з'їзду Національної асоціації зброї (NRA), впливової неурядової організації, яка виступає проти обмеження права американців носити зброю .

Колишній президент США Дональд Трамп вітає керівника NRA Вейна ЛаП'єра під час конференції в Г'юстоні, 27 травня 2022 року. REUTERS/Шеннон Стейплтон
Колишній президент США Дональд Трамп вітає керівника NRA Вейна ЛаП'єра під час конференції в Г'юстоні, 27 травня 2022 року. REUTERS/Шеннон Стейплтон

Засідання розпочалось в техаському Г'юстоні в суботу. На тлі стрілянини, губернатор Техасу Грегг Ебботт скасував свою участь в засіданні і, натомість, привітав учасників записаним наперед зверненням.

Учасники засідання вшанували пам'ять загиблих в Увальді хвилиною мовчання. У виступах під час конференції, однак, не звучали заклики до більшого регулювання обігу зброї, пише АР.

"Існування зла у світі не є причиною роззброїти законослухняних громадян, - сказав під час засідання колишній президент США Дональд Трамп, повідомляє АР. - Існування зла є однією з найбільших причин, щоб озброїти законослухняних громадян". Він закликав спочатку забезпечити безпеку американських шкіл, а вже потім надавати зброю Україні.

В статті використані матеріали АР, Reuters, AFP.

Українська студентська асоціація організувала відео-зустріч Стенфорда із Володимиром Зеленським. Відео

Відеозвернення президента України Володимира Зеленського у Стенфорді: які ініціативи організовують студенти престижного каліфорнійського вишу на підтримку України?

Коли Україні передадуть реактивні системи залпового вогню. Відео

Коли Україні передадуть реактивні системи залпового вогню. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:28 0:00

Українська влада закликає США якомога швидше надати реактивні системи залпового вогню. За словами Дмитра Кулеби, без цих систем ситуація на Донбасі стане ще гіршою, і не можна буде повернути контроль над Херсоном. Як коментує ситуацію і потенційну передачу такої зброї Вашингтон?

Більше

XS
SM
MD
LG