Спеціальні потреби

Атмосфера Плутона може незабаром зникнути


Плутон

Науковці НАСА у захопленні від інформації, яку надсилає космічний апарат «Нові горизонти», що досяг Плутона, карликової планети на краю нашої Сонячної системи.

Знімки демонструють наявність на планеті криги та туману, що вкриває частину Плутона на висоті у понад 100 кілометрів.

«Ми знали, що місія на Плутон принесе сюрпризи, але після 10 днів, наші очікування більше ніж перевершені», радіє науковець НАСА Джон Ґрансфелд.

Вкриті кригою гори Плутона
Вкриті кригою гори Плутона

«Плутон має кригу, екзотичний хімічний склад поверхні, гірські масиви, два прошарки туману, різноманітну геологію», каже вчений.

Крига, яку науковці побачили на Плутоні, рухається на зразок руху льодовиків на Землі, що дозволяє припустити, що на планеті відносно нещодавно відбувалась геологічна активність.

Дані отримані з космічного апарату «Нові горизонти» свідчать, що на Плутоні присутній азот, окис вуглецю та метан. Подібну поверхню до сьогодні спостерігали лише на Землі та на Марсі.

Однак, отримана інформація показує, що атмосфера Плутона надзвичайно швидко зменшується і певні моделі розвитку подій вказують, що з часом, атмосфера планети може зникнути, кажуть у НАСА.

Понад дев’ять років запущений НАСА апарат добирався до Плутона. Чотирнадцятого липня цього року «Нові горизонти» наблизились до далекої планети на найближчу відстань, 12 з половиною тисяч кілометрів.

Зібраний під час прольоту над Плутоном масив інформації човник надсилатиме на Землю до кінця 2016 року. На даний час апарат продовжує подорож у глиб Поясу Купера, на околицях нашої Сонячної системи.

  • 16x9 Image

    Зореслав Байдюк

    Зайнявся журналістикою у вісім років, коли почав друкувати домашню газету "Україна", в який висміював рідних. Оскільки не всім це подобалося, початкову видавничу діяльність довелося припинити після другого номеру. Потім була газета класу, в якій критикував однокласників, що теж було далеко не всім до вподоби.

    Професійно зайнявся телевізійною журналістикою у 19 років, ще навчаючись на другому курсі інституту журналістики.  До того, як у 2000-му році приєднався до "Голосу Америки", працював у теле-, радіо- та друкованих ЗМІ, як в Україні, так і у США.  На "Голосі Америки" працював радіорепортером, продюсером, редактором та ведучим. З розширенням телебачення, у 2004 році повернувся до улюбленої справи – телевізійної журналістики. З відеокамерою об’їздив практично всі великі поселення українців у США. Висвітлював генеральні асамблеї ООН, саміти НАТО, з’їзди демократичної партії США. Коли "Голос Америки" запустив проект «Час-Тайм», був постійним ведучим програми.  Сьогодні ведучий тижневика «Вікно в Америку», першої телевізійної програми усього "Голосу Америки".

XS
SM
MD
LG