Спеціальні потреби

Актуально

В ЄБРР пояснили, як з третьої спроби таки продати ОПЗ і чому "Приватбанк" може залишиться у держави до 2021 року

"В моїй країні кажуть: "Мух на оцет не піймаєш". Так прокоментував приватизаційні плани в Україні управляючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи і Кавказу в інтерв’ю Українській службі «Голосу Америки».

"Те як це (приватизація - ГА) дотепер проводилось – далеко від стандартів приватизації у світі – тому люди не приходять", - наголосив Франсіс Маліж.

Маліж відзначив, що новий український закон про приватизацію дозволяє проводити кращі приватизаційні процеси, однак, залишаються важливі питання стосовно активів, запропонованих до продажу.

Якщо це (борг ОПЗ перед Фірташем - ГА) не реструктуризувати, то інвестори з гарною репутацією ніколи не прийдуть і ми це продемонстрували вже два рази, тому можливо, треба це продемонструвати втретє, лише, щоб всі зрозуміли
Франсіс Маліж

Україна двічі безуспішно виставляла на продаж Одеський припортовий завод, приватизація якого не викликала зацікавленості інвесторів значною мірою через наявність у заводу боргу перед олігархом Дмитром Фірташем, проти якого введені санкції США.

"Якщо це (борг перед Фірташем - ГА) не реструктуризувати, то інвестори з гарною репутацією ніколи не прийдуть і ми це продемонстрували вже два рази, тому можливо, треба це продемонструвати втретє, лише, щоб всі зрозуміли. Однак, вважаю, всі зрозуміли – вже два рази був провал, тому потрібно провести реструктуризацію відповідним чином і тоді завод привабить дуже гарних інвесторів", - наголошує Маліж.

Маліж закликав провести оздоровлення підприємств перед приватизацією, щоб зменшити ймовірність таких ускладнень, як наявність процедури банкрутства, загублених реєстрів акціонерів, проблеми з правами власності та інших.

"Якщо ми проведемо мінімальну роботу – не повне оздоровлення, адже жодна країна, як і Україна, не зможе повністю оздоровити 3 000 компаній перед продажем, однак, якщо ми інвестуємо трохи часу у мінімальне необхідне очищення, то приватизація буде набагато більш успішною і, вважаю, це досяжно", - наголошує Маліж.

А от приватизація банків, які опинились в державній власності після фінансової кризи, вимагатиме покращення їх управління, переконаний експерт.

ЄБРР допомагає в покращенні управління "Ощадбанку". "Ми хотіли б бачити приватизацію банку. Я наполягаю, що для цього потрібно відповідне управління в державних банках", - наголосив Маліж.

Парламент має повернутись до нещодавно відхиленого закону стосовно реформи управління державних банків, переконаний посадовець.

"Привату" немає причини залишатись державним і я б хотів, щоб його було швидко приватизовано. В цьому випадку з огляду на травму, яку пережив банк, вважаю, що не варто очікувати приватизацію до 2021 року
Франсіс Маліж

"Я відкритий до діалогу з парламентарями стосовно того, які можливо змінити закони, як і, гадаю, міністр. Однак, гадаю, потрібно покращувати управління державними банками, що буде корисним і відкриє можливість для приватизації", - додав він.

А от приватизації "Приватбанку", на думку експерта, не варто очікувати раніше 2021 року. "Він пройшов дуже складний шлях, велику кількість кредитів потрібно було переоцінити. Це створило значні складнощі і банк було націоналізовано. Тепер бізнес стабілізовано. Є новий керівник. Ми маємо гарне управління. Тепер ми маємо поновити кредитування на міцних засадах і коли бізнес поновиться, його можна буде знову продати. "Привату" немає причини залишатись державним і я б хотів, щоб його було швидко приватизовано. В цьому випадку з огляду на травму, яку пережив банк, вважаю, що не варто очікувати приватизації до 2021 року", - заявив Маліж.

Дивіться також: Хто і як контролює виконання норм протипожежної безпеки у США: на прикладі "Голосу Америки"

Всі новини дня

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Як США реагують на ядерний шантаж Путіна та псевдореферендуми. Відео

Як США реагують на ядерний шантаж Путіна та псевдореферендуми. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:11 0:00

Росія зіткнеться з «катастрофічними наслідками», якщо застосує ядерну зброю проти України. Про це заявив радник з національної безпеки США Джейк Салліван.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG