Спеціальні потреби

У США достроково вийде на свободу ізраїльський шпигун


Джонатан Поллард

Екс-співробітник американських спецслужб Джонатан Поллард провів за ґратами 30 років.

Комісія федеральної судової системи США з умовно-дострокового звільнення ухвалила, що Джонатан Поллард, колишній співробітник розвідслужби ВМС, засуджений за шпигунство на користь Ізраїлю, який провів 30 років в ув'язненні, буде звільнений у листопаді цього року. Про це повідомили адвокати Полларда.

Поллард, який весь цей час знаходився за ґратами, незважаючи на спроби кількох урядів Ізраїлю домогтися його дострокового звільнення, буде зобов'язаний залишатися на території Сполучених Штатів протягом п'яти років. Це, як повідомили його адвокати, є однією з умов його дострокового звільнення.

Вони також повідомили, що своє рішення комісія прийняла одноголосно, і що воно «не пов'язане з останніми подіями на Близькому Сході».

Раніше американські офіційні особи спростували припущення про те, що звільнення Полларда має на меті послаблення напруженості у відносинах з Ізраїлем, що загострилася у зв'язку з укладенням ядерної угоди з Іраном, проти якої рішуче виступає прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу. Проте повідомлення про звільнення Полларда з ентузіазмом зустріли в Ізраїлі.

Шістдесятирічний Поллард, засуджений в 1987 році до довічного ув’язнення за шпигунство на користь Ізраїлю, отримав право на умовно-дострокове звільнення в листопаді цього року.

Як повідомили адвокати Полларда, це рішення про УДЗ, призначене на 21 листопада, було прийнято після того, як Міністерство юстиції вирішило не оспорювати його.

«Ми з нетерпінням чекаємо моменту, коли наш клієнт опиниться на свободі. А це відбудеться менш, ніж через чотири місяці», - наголошується у спільній заяві адвокатів Полларда Еліота Лоера і Жака Семмельмана.

Незважаючи на те, що Полларду заборонено залишати територію Сполучених Штатів протягом п'яти років, його адвокати повідомили, що президент Обама може своїм рішенням звільнити його від цієї умови і дозволити йому виїхати в Ізраїль відразу ж після звільнення.

Ті, хто підтримує Полларда, вважають, що він зазнав надто суворого покарання, оскільки Ізраїль є союзником США, і передана ним секретна інформація здебільшого не принесла ніякої шкоди Сполученим Штатам. Відзначається також, що мова йде про дані, до яких Ізраїль вже мав доступ.

Вони також вважають, що Полларда слід звільнити за станом здоров'я. За словами його адвокатів, Поллард хворий на діабет і страждає від підвищеного тиску.

XS
SM
MD
LG