Актуально
США оголосили про виділення додаткової допомоги в зв'язку з кризою в Нагірному Карабасі

Майк Помпео з Вселенським православним патріархом Варфоломієм I у Стамбулі, 17 листопада 2020
Держсекретар США Майк Помпео привітав припинення збройних зіткнень між Вірменією і Азербайджаном в Нагірному Карабасі і оголосив про виділення додаткової гуманітарної допомоги для постраждалих в результаті конфлікту.
«З самого початку недавніх бойових дій Сполучені Штати закликали до припинення насильства і засуджували військову ескалацію, яка призвела до значних жертв, в тому числі серед цивільного населення, - йдеться в заяві держсекретаря. - Ми ще раз висловлюємо співчуття сім'ям загиблих і поранених і закликаємо всі сторони дотримуватися своїх зобов'язань у відповідності до міжнародного законодавства, в тому числі в гуманітарній сфері».
Сьогодні державний секретар США перебуває із офіційним візитом у Грузії. Він прибув туди із Туреччини, де, як повідомляє Державний департамент, Помпео обговорював питання релігійної свободи.
«Припинення бойових дій - лише перший крок до мирного врегулювання Нагірно-Карабаського конфлікту шляхом переговорів, - констатував Помпео. - Ми закликаємо сторони якнайскоріше відновити взаємодію з співголовами Мінської групи Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) для пошуку міцного і стійкого політичного рішення Нагірно-Карабаського конфлікту на основі принципів Гельсінського заключного акту в плані незастосування сили або загрози її застосування, територіальної цілісності, а також самовизначення і рівноправності народів. В якості співголови Мінської групи ОБСЄ Сполучені Штати як і раніше повністю залучені до цих зусиль».
Помпео повідомив, що США виділять 5 мільйонів доларів в якості гуманітарної допомоги для підтримки зусиль Міжнародного комітету Червоного Хреста та інших міжнародних організацій з надання допомоги людям, постраждалим в результаті недавніх бойових дій. З урахуванням цієї суми гуманітарна допомога, виділена США Вірменії та Азербайджану з 2019 фіскального року, складе більше 10 мільйонів доларів. Близько 3,9 мільйона доларів було виділено на зусилля по боротьбі з пандемією коронавірусу, допомогу мігрантам і вимушеним переселенцям, а також громадам, які їх приймають.
Нова допомога, яка надається Державним департаментом та Агентством США з міжнародного розвитку, буде підтримувати зусилля щодо забезпечення постраждалих від конфлікту продовольством, медичною допомогою, житлом і іншою допомогою. Держсекретар також відзначив внесок партнерів і закликав інші держави приєднатися до цих зусиль.
Як повідомляє "Радіо Свобода", президент Вірменії Армен Саркісян закликав провести дострокові парламентські вибори, пояснивши це необхідністю врегулювати політичну кризу в Нагірному Карабасі.
Вибори «врятують країну від потрясінь» після шеститижневого конфлікту, який призвів до територіальних втрат для Вірменії в Нагірному Карабасі і його околицях, заявив Саркісян в телевізійному зверненні, давши зрозуміти, що голова уряду країни Нікол Пашинян, на його думку, має піти у відставку.
Дивіться також: Капсула SpaceX успішно доставила астронавтів НАСА на МКС
Всі новини дня
- Голос Америки
Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео
Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.
ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео
Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?
- Голос Америки
Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.
Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.
Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.
“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.
“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.
Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.
“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.
Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.
Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.
“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.
У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.
За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.
Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.
Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео
Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?
Форум