Спеціальні потреби

Держсекретар США розповів Сенату про захист стратегічних інтересів Америки в Україні


Дежсекретр США не зміг розповісти , про що говорити президенти США та Росії, але пояснив позицію Адміністрації Трампа загалом

США формалізували політику невизнання анексії Криму у середу 25-го липня. Того ж дня державний секретар США підтвердив це сенаторам на слуханнях у Конгресі на тему американської політики в Росії та Північній Кореї. Голава зовнішньополітичного відомства розповів законодавцям про необхідність нових санкцій щодо Росії та заявив, що Росія має вийти з Криму та поважати суверенітет України.

Щодо України, за словами Помпео, Росія та США залишились при своїх попередніх позиціях

Загалом слухання у Сенатському комітеті з питань закордонних відносин склалися для посадовця дуже непросто. Йому раз за разом доводилося пояснювати, чому президент США Трамп робить заяви, які здавалося б суперечать політиці його ж Адміністрації.

Помпео наголосив, що рішення Адміністрації є віддзеркаленням позиції президента, але не став пояснювати, чому президент все ж робить заяви, які видаються недружніми щодо союзників США та американської розвідки, але примирливими щодо супротивників Америки.

"Сполучені Штати закликають Росію поважати принципи, які вони заявляють, що дотримуються, і припинити окупацію Криму. Я хочу запевнити цей комітет, що Сполучені Штати не визнають і не вИзнають претензії Кремля на анексію Криму. Ми разом із нашими союзниками, партнерами та міжнародною спільнотою підтримуємо Україну та її територіальну цілісність. Не буде послаблень санкцій, пов’язаних з Кримом, поки Росія не поверне контроль на Кримським півостровом Україні", - відзначив Помпео у Сенаті.

Попри вже зроблену роботу, ми маємо ефективно збільшувати ціну цих шкідливих дій Росії, і переконати Володимира Путіна, що не в його інтересах продовжувати ці дії

Сенаторів у першу чергу цікавило: про що саме Дональд Трамп та Володимир Путін говорили у Гельсінкі за закритими дверима дві години?

Майк Помпео непрямо відповідав на це питання. У нього виникла ціла перепалка із демократом Робертом Менендезом.

"Коли у президента була можливість, чи він сказав Путіну прямо у вічі: ми не визнаємо вашої анексії Криму, ми не визнаємо продовження ваших військових дій в східній Україні, і за це передбачені наслідки", - запитав Роберт Менендез, сенатор-демократ.

"Президент був дуже чіткий з президентом Путіним щодо американської позиції. Позиція США – це позиція Адміністрації Трампа, і він говорив про неї дуже чітко і впевнено на зустрічі з Володимиром Путіним", - відповів Помпео.

"Він вам про це сказав?", - повторив запитання Менендез.

"Сенаторе, я вам кажу, про що він мав розмову з Володимиром Путіним, і кажу, якою є американська позиція сьогодні", - відповідав Помпео.

Я особисто дав чітко зрозуміти росіянам, що за втручання у наші демократичні процеси вибори будуть "жорстокі наслідки"

Помпео запевнив сенаторів, що готовий посилювати санкції проти Росії.

"Попри вже зроблену роботу, ми маємо ефективно збільшувати ціну цих шкідливих дій Росії, і переконати Володимира Путіна, що не в його інтересах продовжувати ці дії. Я дуже добре розумію, хто такий Володимир Путін, знаю його історію, і це завдання для нашого уряду", - заявив посадовець.

Помпео також повідомив, що у Гельсінкі, Дональд Трамп та Володимир Путін досягли три домовленості. Перше – активізувати бізнес зв’язки.

"Президент попросив нас розглянути можливість створення ради із протидії тероризму. І ми шукаємо також, чого можна досягти по Сирії щодо повернення переселенців, зменшення рівня насильства…", - сказав державний секретар США.

У Гельсінкі ми захищали американські стратегічні інтереси в Сирії та Україні

Помпео також наголосив, що послаблення санкцій щодо Росії не буде, як і змін у питанні Акту Магнітського.

Щодо України, за словами Помпео, Росія та США залишились при своїх попередніх позиціях.

"Американська політика тут не змінилась", - наголосив Помпео.

Помпео також заявив, що особисто попередив росіян про «жорстокі наслідки» за втручання в американські вибори."У Гельсінкі ми захищали американські стратегічні інтереси в Сирії та Україні. І я особисто дав чітко зрозуміти росіянам, що за втручання у наші демократичні процеси вибори будуть "жорстокі наслідки", - заявив державний секретар США.

Дивіться також: Український стартап створює у США перший абсолютно автономний та незламний будинок

  • 16x9 Image

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на «Радіо Свобода» ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проекту «Україна – Куба». Своїм найбільшим хобі вважає 3-річну доньку Марійку та подорожі з родиною. Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

Facebook Forum

Відео дня

XS
SM
MD
LG