Спеціальні потреби

Порошенко обіцяє захистити Маріуполь від сепаратистів


Президент Порошенко зустрічається з українськими військовослужбовцями в Маріуполі

Даніель Шерфф

Маріуполь – Президент України Петро Порошенко заявив, що проросійські сепаратисти будуть знищені, якщо порушать крихке перемир’я і атакують стратегічне портове місто Маріуполь.

За словами Порошенка, українська армія і жителі Маріуполя готові захищати місто, проте з президентом згодні не всі.

В Маріуполі президенту України влаштували теплий прийом, у той час як хитке припинення вогню з проросійськими сепаратистами, за всіма ознаками, зупинило їх наступ.

Разом з тим Порошенко визнав наявність окремих зіткнень і пообіцяв, що українська армія знищить сепаратистів, якщо вони спробують захопити місто.

«Ми провели оновлення техніки, – заявив Порошенко. – Ми зміцнили національну гвардію. Але головне, що у нас є, – це сильний потужний патріотичний бойовий дух України і жителів Маріуполя».

Однак не всі згодні з тим, що вони готові протистояти силам сепаратистів, яких, як вважається, підтримують російські танки і артилерія.

Східний блокпост Маріуполя піддався артобстрілу через кілька годин після оголошення припинення вогню, і його начальник, підполковник на ім.’я Сергій, говорить, що їх як і раніше обстрілюють щодня.

Він звертається до Америки за допомогою, кажучи, що у них є лише декілька танків і артилерійських одиниць та слабка підтримка з боку місцевого населення.

«Нас підтримують тільки 40 відсотків, – каже Сергій, причому не все – відкрито. Ще 30 відсотків займають активну проросійську позицію. Але найжахливіше, що решті, 30 відсоткам, все одно, під яким прапором жити».

Незважаючи на тривалі атаки президент Порошенко наполягає, що припинення вогню діє. Глава держави оголосив, що сепаратисти звільнили 1 200 українських полонених.

Він заявив, що Київ продовжує зміцнювати оборону Маріуполя, одночасно працюючи над пошуком рішення конфлікту шляхом переговорів за участю міжнародних спостерігачів.

«Чим більше ми посилюємо тиск, тим більше російських військ опиняються на нашій території, – заявив Порошенко. – Якщо хочете дізнатися, як найшвидше встановити тут стабільність і мир, то дуже просто: виведіть війська і закрийте кордон. І через тиждень ми знайдемо компроміс».

Жителі Маріуполя хочуть, щоб колишній «шоколадний король», що став президентом, знайшов мирне вирішення конфлікту.

Маріупольський ріелтор по імені Юля каже, що вона виступає за єдину Україну, але їй є що сказати президенту.

«Може бути, вам слід приділяти більше уваги людям, – каже вона. – Робіть те, що люди просять вас робити, тому що люди продовжують битися, а це безглуздо».

Українських солдатів на східному блокпості Маріуполя благословив священик.

Їх командир каже, що проросійським сепаратистам потрібен цей стратегічний порт і маріупольський металургійний комбінат, тому він вважає, що вторгнення відбудеться.

І якщо це трапиться, каже він, то він і його підлеглі готові віддати свої життя за свою країну.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG