Актуально
Південна Корея може почати продавати зброю США, щоб допомогти із поставками до України - експерти

ВАШИНГТОН — Південна Корея, яка є виробником зброї світового рівня, стикається зі зростаючим тиском, щоб знайти спосіб доставити необхідну зброю та боєприпаси в Україну, не викликаючи зайвого гніву Росії, яка натякнула, що може відновити військову співпрацю з Північною Кореєю.
Експерти, опитані Голосом Америки, кажуть, що найбільш імовірним рішенням, яке розглядають у Сеулі, є продаж зброї приватними виробниками до США, що дозволить США постачати більше власної зброї в Україну, не виснажуючи свої запаси.
Речник Міністерства закордонних справ Південної Кореї повідомив Корейській службі Голосу Америки в середу, що адміністрація Сеула «надає гуманітарну підтримку народу України», але її позиція «не надсилати летальну зброю в Україну» не змінилася.
Зменшення запасів
Після російського вторгнення військова допомога Вашингтона Києву становить виклик для підтримки рівня запасів зброї у США.
Контактна група з питань оборони України, очолювана США коаліція з близько 50 країн, надсилає Києву озброєння, починаючи від ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS) і закінчуючи гаубицями. У середу США та Німеччина оголосили, що надішлють 31 танк M1 Abrams і 14 танків Leopard 2 відповідно. Додаткові танки пообіцяли інші країни НАТО.
Україна використовує близько 90 000 артилерійських снарядів на місяць, тоді як США та європейські країни виробляють лише половину цієї кількості, за даними The New York Times, з посиланням на офіційних осіб США та Заходу.
США звернулися до Збройних сил США в Кореї (USFK) з проханням направити в Україну частину свого обладнання, що зберігається в Південній Кореї, повідомив корейській службі Голосу Америки 19 січня речник USFK Ісаак Тейлор.
Вашингтон «обговорював потенційні продажі боєприпасів» із «неурядової промислової оборонної бази» Південної Кореї», – сказав речник Пентагону підполковник Мартін Мейнерс Корейській службі Голосу Америки 18 січня.
«Республіка Корея має оборонну промисловість світового рівня, яка регулярно продає союзникам і партнерам, включаючи Сполучені Штати», — додав Майнерс. Офіційна назва Південної Кореї – Республіка Корея (ROK).
Продаж зброї Південною Кореєю
Експерти стверджують, що продаж зброї південнокорейськими приватними оборонними компаніями в США може підвищити роль Південної Кореї в світі. Про таке прагнення заявив президент країни Юн Сук Йоль, коли заступив на посаду в травні.
У серпні Юн заявив, що мета Південної Кореї — стати одним із чотирьох найбільших світових продавців зброї. В листопади він повторив, що хоче збільшити продаж зброї.
Південна Корея була восьмим у світі експортером зброї у 2017-21 роках згідно зі звітом Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI) за 2022 рік, у якому говориться, що Сполучені Штати, Росія, Франція, Китай і Німеччина складають п’ятірку найбільших продавців.
«Президент Юн назвав Південну Корею ключовою державою для світу, — сказав Девід Максвелл, старший науковий співробітник Фонду захисту демократій. – Пряма чи опосередкована підтримка України є прикладом цього".
Попередження Путіна
Експерти кажуть, що, дозволивши продавати зброю приватним компаніям, Південна Корея могла б зміцнити альянси із західними державами та допомогти продемонструвати таким авторитарним сусідам, як Китай і Північна Корея, що агресія, розпочата Росією в Україні, не матиме успіху.
Але цей крок, ймовірно, відбудеться ціною подальшого погіршення відносин Сеула з Москвою, які вже погіршуються через підтримку Південною Кореєю санкцій, які США запровадили проти Росії після її вторгнення в Україну.
«Південна Корея так само зацікавлена в мирі, стабільності, територіальному суверенітеті, захисті [від] держав, які відкрито ведуть загарбницьке вторгнення», — сказав Теренс Реріг, професор національної безпеки та експерт з Кореї у Військово-морському коледжі США.
Мова йде про те, що Південна Корея прийняла рішення, що їй потрібно підтримувати Захід у цих питаннях із деяким ступенем підстраховки через небажання надсилати пряму військову допомогу Україні», – додав він.
«Ви не побачите, що Південна Корея безпосередньо постачатиме зброю Україні. Йтиметься лише про заповнення інших держав, які можуть це робити». Це, за його словами, через побоювання, що Росія може "зіграти роль у Північній Кореї" через потенційну передачу технологій і розробку зброї.
У жовтні президент Росії Володимир Путін попередив Південну Корею, що відправка боєприпасів в Україну зіпсує їхні відносини.
"Ми дізналися, що Республіка Корея прийняла рішення про постачання Україні зброї та боєприпасів. Це зруйнує наші відносини, - сказав Путін, за повідомленням російського видання ТАСС. - Як би відреагувала Республіка Корея, якби ми відновили співпрацю з Північною Кореєю в цій сфері?»
До свого розпаду в 1991 році Радянський Союз надавав військову підтримку Північній Кореї. Війна в Україні зблизила Росію і Північну Корею. У п’ятницю США оприлюднили фотографію, яка, як вони стверджують, свідчить, що Північна Корея відправляє зброю “Групі Вагнера”, російській приватній військовій організації, потягами до Росії.
Голос Америки Кореї звернувся до посольства Росії у Вашингтоні та МЗС у Москві за коментарем, але вони не відповіли.
Ендрю Єо, голова SK-Korea Foundation в Інституті Брукінгса, сказав, що продаж зброї США «означатиме більшу підтримку української справи та подальше погіршення відносин з Москвою, хоча Москва вже включила Сеул до свого списку недружніх країн".
У березні Росія внесла Південну Корею в список країн, які здійснюють "недружні дії", за даними ТАСС. Згідно з повідомленням ТАСС, країни зі списку ввели або приєдналися до санкцій, накладених на Росію після її вторгнення в Україну.
«Сеул прагне зберегти дієві відносини з Москвою, тому певним чином скорочення американської зброї на [їх базах у Південній] Кореї є більш прийнятним, ніж продаж напряму», — сказав Патрік Кронін, голова відділу безпеки Азійсько-Тихоокеанського регіону в Гудзонському Інституті.
Але Південна Корея також зацікавлена в тому, щоб російська агресія в Україні не перемогла, – додав він. – Це було б поганим прецедентом для сусідів Південної Кореї».
Всі новини дня
- Голос Америки
“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
Китай готує “дипломатичне прикриття" для звірств Росії в Україні. Так візит Сі Цзіньпіна до Москви прокоментував держсекретар США Ентоні Блінкен. Він висловив недовіру так званому мирному плану від Пекіна, який лідер Китаю планує обговорити під час візиту до Росії.
Артилерія від ЄС - коли Україна почне отримувати боєприпаси у межах нової угоди? Відео
Євросоюз досяг домовленості відправити Україні мільйон 155-міліметрових снарядів протягом року.
Труни, однотипні постери й російська пропаганда: у Вашингтоні провели "антивоєнний" мітинг

На вихідних поблизу Білого дому у Вашингтоні зібралися мітингувальники проти “нескінченних воєн”, які закликали, серед іншого, скоротити американську підтримку країн, постраждалих від війни, та загалом зменшити бюджет Міноборони США.
Щодо України, то учасники мітингу висловилися за переговори замість військового захисту. Кілька учасників по черзі розмахували російським прапором, виголошуючи тези російської пропаганди про те, що “ворогом є НАТО, а не Росія”.
Протестувальники тримали здебільшого однотипні, заготовлені організаторами постери із застереженнями проти війни з Іраном і Китаєм. Ці постери принесли на мітинг у великих чорних пакетах (як на фото) і роздали людям (на відео нижче видно, як частина людей відмовляється від пропозиції взяти постер).
Перехожим, які опинилися у цей день біля Білого дому, наполегливо роздавали постери. Деякі з них мали такі гасла: "Годуйте людей, а не Пентагон", "Україна. Націоналісти та фашисти, руки геть від Донецька та Луганська". Не всі погоджувалися брати участь у цьому.
Один з учасників протесту поділився із Голосом Америки джерелами, де черпає інформацію. “Найкращими гідами” для себе чоловік назвав Маркса і Леніна.
Інший мітингувальник запевнив, що має багато джерел інформації про війну, але не зміг згадати усі.
Організатори мітингу підготували муляжі трун з прапорами США, України та ще кількох країн. З цими домовинами вони пройшлися ходою біля Білого дому, а також заблокували ними вхід до Washington Post Building за «непохитну підтримку війни» газетою.
Протестувальники вимагали від журналістів видання висвітлити їх демонстрацію та пригадували війну в Іраку, критикуючи її висвітлення у ЗМІ.
Щодо ЗМІ, то мітинг знімали журналісти з Китаю та Росії, зокрема, телеканалу "Россия". Як уже писав Голос Америки, пропагандистські канали цих країн активно використовують подібні виступи та називають такі протести“справжніми голосами американського народу”. Хоча як свідчать опитування у США, найбільшими ворогами своєї країни американці вважають Китай та Росію.
Спростування та пояснення, чому подібний протест не є реальним відображенням настроїв американського суспільства, можна прочитати на сайті Української редакції Голосу Америки, у проєкті Поліграф.
Крім того, Голос Америки неодноразово писав про відсутність ознак готовності Росії до реальних перемовин. Аналіз про те, чому в Києві відкидають можливість перемовин із Москвою, Голос Америки писав в огляді "Чи варто Україні домовлятися з Росією?".
Організатори мітингу режисують ходу з "трунами" від Білого дому до будівлі пресвітеріанської церкви на Нью-Йорк авеню у Вашингтоні:
Участь у мітингу взяв і американський ІТ-інженер Дейв Трауб, який розповів Голосу Америки, що вважає справжнім соромом таку подію:
“Я прийшов сказати цим людям, що Україна - реальна, і війна реальна. Коли ви говорите “миріться з Росією”, то ви насправді кажете “здайте окуповані території для будь-яких звірств, які захоче зробити обвинувачений у воєнних злочинах Володимир Путін".
Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати.учасник мітингу Дейв Трауб
“Вони говорять деякі хороші речі, як, наприклад, вільна Палестина, економічна і соціальна справедливість… але здати Україну, щоб отримати ці речі, це не те, що потрібно робити. Просто ні, абсолютно ні”, - сказав Трауб.
Дейв Трауб прожив 12 років у Росії та має друзів як серед росіян, так і серед українців.
“Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати”, - сказав він.
Як повідомляв Голос Америки, у Вашингтоні та численних інших містах США упродовж року з часу вторгнення Росії до України регулярно відбуваються мітинги на підтримку України. Крім того, вашингтонські активісти практично щодня виходять з українськими прапорами до Білого дому (де відбувався і згаданий “антивоєнний мітинг”), щоб подякувати за надану підтримку та нагадати про злочини, які щодня здійснює російське військо в Україні.
Дивіться також: Мітинг біля Меморіалу Лінкольна у Вашингтоні до роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну
США стурбовані, що Китай може підтримати план, який не передбачає виведення військ РФ з України

США висловлюють стурбованість тим, що Китай у Росії може домовлятися про перемир'я в Україні, при якому російські війська залишаться на окупованих територіях. Про це повідомив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі у понеділок, 20 березня.
«Ми стурбовані тим, що натомість Китай повторюватиме заклики до припинення вогню, коли російські сили залишатимуться на суверенній території України», – сказав Кірбі. - «Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично ратифікує незаконні завоювання Росією».
Кірбі наголосив, що війна в Україні може закінчитися дуже швидко, як тільки Путін виведе війська з України.
Раніше сьогодні Державний секретар США Ентоні Блінкен також заявив, що без виведення російських військ з України мирний план Китаю не передбачатиме відновлення українського суверенітету і не буде конструктивним.
Держсекретар США прокоментував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
Ентоні Блінкен: «Те, що президент Сі їде до Росії через кілька днів після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Путіна, дозволяє припустити, що Китай не відчуває відповідальності за притягнення Кремля до відповідальності за звірства, скоєні в Україні».
Форум