Спеціальні потреби

"Чи хочуть росіяни війни?" Новий поспред України в ООН процитував російського поета та дорікнув РФ через відбілювання постаті Сталіна


Відзначаючи 5-ту річницю підписання Мінських угод, заступниця генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй Розмарі ДіКарло заявила, що Мінський протокол та Мінський меморандум залишаються єдиною рамковою домовленістю, яка погоджена усіма, для перемовин та встановлення миру на Донбасі. Про це вона повідомила на засіданні Ради безпеки ООН у Нью-Йорку ввечері 18 лютого повідомляє UN News.

В той же час вона зазначила: «Сьогоднішнє тривожне повідомлення про серйозні порушення припинення вогню вздовж лінії зіткнення в районі Золотого, а також, як стверджується, застосування важкої техніки викликають тривогу і нагадують про те, що за відсутності постійної політичної волі існує реальна небезпека сповзання назад до насильства».

Засідання було скликане за ініціативою Росії, мета – обговорити виконання Мінських угод. Нагадаємо, за повідомленнями ЗСУ України, зранку 18 лютого російські бойовики атакували українські позиції поблизу населених пунктів Новотошківське, Оріхове, Кримське, Хутір Вільний. У результаті один український військовий загинув і ще чотири зазнали поранень.

Українську делегацію на засіданні представляв заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця. Одним з кульмінаційних моментів його виступу стала демонстрація портрету 22-річного Максима Хітайлова, який був вбитий зранку 18 лютого. Під час цього Кислиця звернувся до свого російського колеги - Василя Небензі, зазначивши, що українського військовослужбовця вбили "кулями, які постачають росіяни".

Також Кислиця повідомив, що «Російська Федерація продовжує забезпечувати свої окупаційні сили озброєнням, регулярними військами і найманцями в такому обсязі, що вони тепер затьмарюють малі розміри багатьох європейських армій». За його словами, йдеться про близько 500 танків, приблизно тисячу бронетанкових бойових машин, і майже 800 артилерійських систем. Також Кислиця зазначив, що тільки в минулому році РФ направила на окуповану територію Донбасу більше 4 тисяч тон озброєння і боєприпасів.

Кислиця звернув увагу і на те, що керівником окупаційного «уряду» у Донецьку став колишній віце-губернатор Іркутської області РФ Володимир Пашков. У цьому зв'язку дипломат нагадав, що свого часу в Іркутській області народився поет Євген Євтушенко, який написав відомий вірш "Чи хочуть росіяни війни?" і процитував його російською.

Виступ Сергія Кислиці став, по суті, стартом нового етапу його кар’єри.

Потім український дипломат звернувся до постійного представника Росії при ООН Василя Небензі: «І знаєте що, Василю Олексійовичу? Я тут подумав, що відповіддю на питання «чи хочуть росіяни війни?» в умовах сьогоднішньої Росії стане парад 9 травня на Червоній площі, коли ми побачимо, чи винесуть портрети Сталіна його учасники? Того самого Сталіна, якого свого часу було винесено з Мавзолею, але, як видається, не з умів… Сьогодні, коли в Росії набирає оберти прославлення Сталіна, коли його ім'я відбілюється, коли ростуть як гриби пам'ятники цьому диктаторові й убивці, автора геноциду українського народу 1930-х років, я хочу закінчити свій виступ питанням в російському представникові: так чи хочуть росіяни війни?», - підсумував Кислиця.

Виступ Сергія Кислиці став, по суті, стартом нового етапу його кар’єри. В кінці грудня 2019-го Президент Володимир Зеленський призначив Кислицю постійним представником України в ООН. 20 лютого голова МЗС Вадим Пристайко планує передати вірчі грамоти Генеральному Секретарю ООН Антоніу Гуттерішу, після чого Кислиця офіційно розпочне виконувати свої обов’язки як голова місії.

Сергій Кислиця – досвідчений дипломат. Закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. На початку 2000-х працював радником та радником-посланником в Посольстві України в США. Потім очолював Департамент міжнародних організацій МЗС. В березні 2014-го був призначений заступником Міністра закордонних справ. На цій посаді він брав участь у Женевській зустрічі (квітень 2014-го). Тоді Європейський Союз, США та Росія зобов’язалися підтримати Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ. Окрім того, з січня 2015-го Кислиця - представник України у Виконавчій Раді ЮНЕСКО. На цій посаді він, зокрема, опікувався питаннями моніторингу ситуації в Криму міжнародними організаціями.

Дивіться також: Як меморіал жертвам Голодомору у Вашингтоні знаходить відгук у людей різних національностей. Відео

XS
SM
MD
LG