Актуально
Росія відпрацьовує придушення повстань проти авторитарних режимів - експерт

Сценарії використання бойовиків, незаконних збройних формувань та прихованих тактик для придушення повстань описані в статті опублікованій в російському Кур'єрі ВПК російським генералом-полковником Дворніковим, вважає Макр Войджер, колишній радник Сухопутного комадування НАТО та радник екс-командувача Сухопутними силами США в Європі генерала США (у відст.) Бена Годжеса.
З Войджером поговорило американське оборонне видання Defense One.
Тактики описані в статті Дворнікова можуть бути використані Путіним у будь-якому регіоні, де Кремль захоче придушити народне повстання. Метою доктрини є "виграти війну не проти сил США, Європи, чи НАТО, а проти народного повстання, як в Сирії", - говорить Войджер.
Американський експерт звертає увагу, що в своїй статті Дворіков визначив декілька конкретних заходів гібридної війни, що включають "нанесення ударів з метою зниження економічного потенціалу супротивника", "активний інформаційний та психологічний вплив на бойовиків для підриву їх морально-психологічного стану", "ведення високоманеврових бойових дій", зокрема використовуючи "пікапи типу тачанок для засідок та контратак".
Стаття в основному стосується Сирії, але Росія намагалась застосувати подібу тактику і у Венесуелі, вважає Войджер: "Коли росіяни прибули до Венесуели - ці 100 військових, яких очолював високопоставлений генерал - вони хотіли повторити щось подібне".
Однією з груп бойовиків на яку спирається така російська стратегія є формування Вагнер, говорить Войджер. Це формування можуть використовувати "для проведення обмеженого вторгнення до сусідньої країни, навчання місцевих бойовиків, дестабілізації прозахідного уряду, або приховування наявності таємної російської присутності", - цитує видання дослідження Норвезького оборонного інституту . Такі формування, як Вагнер, Войджер називає "гарматним м'ясом" і розмірковує, що може саме через їх невелику цінність для Кремля, ці формування і залишили під вогнем США у Сирії.
Дивіться також: Військова співпраця України і Канади, зближення України з НАТО: ексклюзивне інтерв’ю з міністром оборони Канади
Всі новини дня
Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео
Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.
Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.
- Голос Америки
Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео
Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.
Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.
«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео
Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.
Facebook Forum