Спеціальні потреби

«Крим був, є і буде частиною суверенної України» - посол США в ООН


Саманта Пауер

Саманта Пауер пообіцяла докласти всіх зусиль для того, щоб Крим повернувся до складу України.

Голова Постійного представництва США при ООН Саманта Пауер пообіцяла докласти всіх зусиль до того, щоб Крим, анексований Росією два роки тому, продовжував залишатися «частиною суверенної України».

«Час, що минає, не змінює факту: Крим був, є, має бути і буде залишатися частиною суверенної України, - заявила Саманта Пауер, вступаючи на заході в Нью-Йорку, присвяченому другій річниці ухвалення резолюції Ради Безпеки ООН під назвою «Територіальна цілісність України». - «Ми відмовляємося приймати спроби Росії застосувати силу і пропаганду, щоб змінити цей факт».

Посол США при ООН відзначила, що постійне порушення Росією основних принципів ООН зовсім не означає, що світ повинен змиритися або звикнути до поведінки РФ.

Пауер закликала світову спільноту бути солідарними в ім'я територіальної цілісності України і прав її громадян.

«Кроки, які повинна зробити Росія, прості, - сказала посол. - Росія повинна поважати суверенність України, повинна перестати озброювати, тренувати і воювати на боці сепаратистів. Росія повинна виконувати своє зобов'язання в рамках Мінських угод, включаючи звільнення незаконно утримуваної Надії Савченко».

Наприкінці лютого – на початку березня 2014 року перекинуті з Росії та кримських баз російського Чорноморського флоту війська без розпізнавальних знаків окупували Кримський півострів.

16 березня 2014 року на території Криму і міста Севастополя відбувся невизнаний світом «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали це голосування.

Дивіться також: "Цей документ як Біблія" - посол України в ООН про резолюцію щодо Криму

"Цей документ як Біблія" - посол України в ООН про резолюцію щодо Криму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:55 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG