Спеціальні потреби

Пожежі в Каліфорнії: У долині Сонома оголошено нову хвилю обов’язкової евакуації


У долині Сонома, штат Каліфорнія, оголошено нову хвилю обов’язкової евакуації. Близько трьох тисяч мешканців мають залишити місто Санта-Роза, в якому, на сьогоднішній день, внаслідок нищівного вогню загинуло найбільше людей.

Над випаленими виноградниками Північної Каліфорнії піднімається сонце, ледве пробиваючись через димову завісу. По трасі проїжджають заповнені домашніми пожитками автівки – округ Сонома черговий район об’явлений зоною обов’язкової евакуації.

Евакуація в Сономі, штат Каліфорнія.
Евакуація в Сономі, штат Каліфорнія.

Дехто ж їде у зворотньому напрямку - перевірити ситуацію вдома. Не всім це вдається: деякі дороги перекриті. Денієл Монтез залишив позаду цілу ферму - двох корів, три теляти, 25 кіз, коня, поні та дві лами. Вже кілька днів він безуспішно намагається дістатися додому, траса заблокована.

Я не можу туди доїхати, щоб нагодувати та напоїти своїх тварин
Деніел Монтез, мешканець Сономи

"З понеділка, я не можу туди доїхати, щоб нагодувати та напоїти своїх тварин. Я просто хвилююсь про їх безпеку. Мені лише потрібно там хвилин 10, і я швидко повернусь", - каже Деніел.

Втім, не пускають водіїв на цю трасу з міркувань безпеки – по обидві сторони продовжує вирувати вогонь. По всій місцевості навкруги також загоряння, деякі з яких поширюються.

​Попри небезпеку, деякі мешканці, які проживають на межі з зоною евакуації, залишаються. "Я відчуваю себе у безпеці. Я бачила загоряння, але вони далеко, на пагорбах, десь за два кілометри. Якщо б зайнялись дерева навколо мого будинку, тоді б це була інша історія. Я казала не раз, що тоді я миттєво заберусь. Коли ти вдома, це особливе відчуття. Деякі люди не хочуть залишати дома, якщо немає необхідності, я одна з таких. Я не хочу їхати", - каже Крісті.​

Джесі Кроуфорд з початку пожеж вдалося повернутися додому чотири рази. Щоправда, вона була певна, що ніколи більше не побачить свого будинку. "Ми думали, що повернемося на руїни. А він все стоїть. Вітер змінив напрямок на 180 градусів. То ж не пощастило тим, хто живе у протилежній стороні. Переможців тут нема", - розповідає Джесі Кроуфорд.

Але вітер знову змінив напрямок, тепер її будівля в зоні обов’язкової евакуації. Вона вивозить все, що може, роздаючи поліції та пожежникам домашню колекцію вин. "Якщо вони не хочуть випити тут, вони можуть пляшки взяти додому, до родин. Це просто подяка за те, що вони рятують нас. Ми самі не можемо нічого зробити. Якщо б не вони, все б було знищено", - каже Джесі.

Залишки горілих пляшок вина на виноробному заводі Signorello Estate в долині Напа, штат Каліфорнія, 10 жовтня 2017 року.
Залишки горілих пляшок вина на виноробному заводі Signorello Estate в долині Напа, штат Каліфорнія, 10 жовтня 2017 року.

Вогонь вже знищив понад двісті акрів землі. Біля 100 тисяч мешканців евакуйовані, згоріло понад п’ять з половиною тисяч будівель. Пожежники попереджають, загроза нових загорянь не зникає.

Дивіться також: Пожежі у Каліфорнії забрали життя 23 людей, сотні вважаються зниклими безвісти

  • 16x9 Image

    Наталія Леонова

    Ведуча, репортер і редактор української служби "Голосу Америки". Перед тим, як приєднатися до команди "Голосу Америки" у 2003 році, працювала юристом в одній із київських юридичних фірм. Також координувала діяльність шведської гуманітарної організації, яка займається реабілітацією хворих українських дітей. Здобула магістерський диплом з міжнародного публічного права Київського інституту міжнародних відносин. Член театральної групи «Експеримент» у Вашингтоні. Захоплюється йогою.  

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG