Спеціальні потреби

Актуально

Якою має бути позиція США в ситуації, коли Росія не хоче віддавати Крим, розповів посол США при ОБСЄ

Джеймс Гілмор

Позиція США з невизнання прав Росії на Крим має бути незмінною , попри те, що вже шість років заклики до Росії звільнити Крим залишаються марними. Про це заявив посол США при ОБСЄ Джеймс Гілмор, відповідаючи на питання преси під час брифінгу в неділю.

Він провів паралель між позицією США щодо Криму та статусу країн Балтії до розпаду Радянського Союзу.

Має змінитись підхід до міжнародної політики в Росії. Цього ще не сталось, але колись це станеться, і Сполучені Штати відстоюватимуть свої принципи та принципи Заключного акта
Джеймс Гілмор

"Ми не сприйняли позицію про те, що країни Балтії були частиною Радянського Союзу. Їх завоювали силою. Ми не погодились вважати їх частиною радянських республік і законною частиною Росії", - наголсоив посадовець, зауваживши, що подібний підхід зберігається і щодо статусу Криму.

"Має змінитись підхід до міжнародної політики в Росії. Цього ще не сталось, але колись це станеться, і Сполучені Штати відстоюватимуть свої принципи та принципи Заключного акта", - наголосив посадовець.

Позиція США про те, що Крим – це частина України, закріплена в Кримській декларації Держдепу, наголосив посол.

Посол підкреслив – більшість країн в ОБСЄ підтримують положення Заключного акта Гельсінських угод, який не допускає зміни кордонів в Європі силою.

"ОБСЄ постала як частина Гельсінського заключного акта 1975 року. Росіяни порушили його вторгнувшись на схід України і намагаючись захопити Крим".

"Кожного разу, коли Постійна рада ОБСЄ збирається у четвер – всі 57-56 країн підтримують Заключний акт і те, що не можна завойовувати інші країни в Європі силою. Можуть бути мирні зміни в Європі – як ми бачили в Німеччині – але не можна допускати військового вторгнення. Коли росіяни це роблять, вони зневажають правилами", - додав Гілмор.

Зауважте, Сполучені Штати є найзапеклішим захисником України і ми переконані в цьому, ми хотіли б бачити продовження зближення України з Європейським Союзом а також її зближення і співпрацю з НАТО
Джеймс Гілмор

США продовжують рішуче підтримувати Україну у конфлікті, що триває, запевнив посол.

"Зауважте, Сполучені Штати є найзапеклішим захисником України і ми переконані в цьому, ми хотіли б бачити продовження зближення України з Європейським Союзом а також її зближення і співпрацю з НАТО", - додав посадовець.

"Місія США при ОБСЄ до цього долучена повною мірою. Є спеціальні моніторингова місія на сході України. Є Нормандська четвірка – процесу, який президент Зеленський активував з метою досягти певного врегулювання конфлікту."

Він назвав ситуацію в Криму "жахливою". "Є повідомлення про те, що місцеве татарське населення піддають значному тиску – арештовують, ув'язнюють, є повідомлення про тортури. Також блокують незалежні ЗМІ. Це порушує принципи Гельсінського заключного акта, на захист якого виступає ОБСЄ".

Дивіться також: Директор Архіву СБУ в Єлі: Україна дуже цікава для дослідників країна в контексті розуміння того, чим був Радянський Союз. Відео

Всі новини дня

Важлива заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Україна і Захід хочуть «справедливого миру, а не паузи» – речник Державного департаменту США

Україна та її західні партнери хочуть миру, а не перерви у війні, яку б президент Росії Володимир Путін може використати для того, щоб перегрупуватися і почати новий етап війни. Про це на брифінгу 6 грудня сказав речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Відповідаючи на запитання журналіста про українську реакцію на пропозицію щодо миру від президента Франції Еммануеля Макрона, речник Держдепу послався на слова державного секретаря Ентоні Блінкена, який сазав, що Україні потрібен «справедливий мир».

«Міністр мав нагоду обговорити один з аспектів цього минулого вечора, і те, ви чули від нього, від інших іноземних лідерів також останніми днями, це по суті те, що ми хочемо миру в Україні, єдина трансатлантична спільнота хоче миру. Чого ми не хочемо, так це паузи, тому що якщо у нас буде пауза замість миру, ми знаємо, що президент Путін використає цю паузу, щоб переоснастити (військо, –ред), щоб перегрупуватись і, швидше за все, повернутися в Україну для того, щоб поновити помсту, і це не в інтересах справедливого миру», – сказав Прайс.

Він наголосив, що принципи довговічного та справделивого миру окреслив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до самміту G20 раніше цього року.

Президент Зеленський запропонував 10 пунктів, які мають лягти в основу домовленостей про мир з Росією. За словами Зеленського, Росія має підтвердити територіальну цілісність України, вивести війська з українських територій та виплатити компенсацію за завдані збитки. Серед решти пунктів – пропозиції щодо ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки.

Виступаючи на саміті, Зеленський заявив, що не буде Мінська-3, тобто тимчасових домовленостей, яких Росія не дотримується, які «Росія порушить відразу після укладення». Зеленський сказав, що Україна «не дозволить Росії вичікувати і нарощувати свої сили».

В інтерв’ю телеканалу TF1 3 грудня президент Франції Еммануель Макрон сказав, що союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть дати Росії за те, що та погодиться повернутися за стіл переговорів з Україною.

При цьому Макрон наголосив, що завданням Франції та її союзників є продовження постачання зброї Києву та допомогати Україні протриматись узимку. Це включає і «захист українських електростанцій» та «підготовку до того дня, коли всі повернуться до переговорів». Разом з цим президент Франції зазначив, що українці самі мають ухвалювати рішення щодо кордонів своєї держави.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG