Спеціальні потреби

У США починають масово тестувати на коронавірус, готуються до розгортання польових шпиталів


Навантаження на лікарні через пандемію може перевищити їхні можливості

Близько двох мільйонів тестів на коронавірус буде доступно цього тижня, повідомили урядові представники США на пресконференції у неділю ввечері. У понад десяти штатах, які мають найбільшу кількість зафіксованих випадків, тестування буде проводитися, у тому числі, у спеціальних пунктах, де аналізи можна здати не виходячи із машини. На таких станціях планують тестувати 2-4 тисячі осіб щодня.

Ми зможемо тестувати десятки тисяч до сотень тисяч осіб в тиждень, можливо, навіть більше

“Ми переходимо із дещо ручної, порівняно повільної стадії до режиму тестування, коли ми зможемо тестувати десятки тисяч до сотень тисяч осіб в тиждень, можливо, навіть більше», - сказав Адм. Брет Джіро, який очолює зусилля Міністерства охорони здоров’я в координації тестування на коронавірус.

Але навіть зі збільшенням можливостей, американців закликали не вимагати тестів без зайвої потреби.

«Я знаю, що всі будуть хотіти пройти тест, не виходячи із машини», - сказала Др. Дебора Берк із Оперативної групи Білого дому, але, наголосила вона, пріоритет буде надаватися працівникам системи охорони здоров’я, людям похилого віку, тим, хто має проблеми з диханням та високу температуру.

Але навіть зі збільшенням можливостей, американців закликали не вимагати тестів без зайвої потреби.

Також вона попередила, що американці після розгортання масштабного тестування мають бути готовими до різкого збільшення виявлення випадків інфікування коронавірусом. Адміністрацію Трампа критикували за брак тестів, що може маскувати реальну ситуацію із поширенням COVID-19.

У США передбачають, що навантаження на лікарні через пандемію може перевищити їхні можливості. Міністр охорони здоров’я і соціальних служб Алекс Азар повідомів журналістам, що уряд працює над збільшенням поставок апаратів штучної вентиляції легень, польових шпиталів (як у серіалі про Корейську війну, пояснив він) та обладнання для медичних працівників.

Віце-президент Майк Пенс, який очолює координацію відповіді на пандемію, сказав, що у понеділок будуть видані нові вказівки щодо обмежень чи закриття таких місць, як ресторани. Кілька штатів та міст США вже оголосили про широкомасштабне обов'язкове закриття навчальних закладів. Пенс закликав американців залишатися вдома, якщо вони відчувають, що захворіли.

«Жоден американський працівників не має турбуватися про зарплату, якщо він захворів», - сказав він.

Дональд Трамп закликав американців не купувати масово продукти та медикаменти

У тої же час президент Дональд Трамп закликав американців не купувати масово продукти та медикаменти. Він сказав, що говорив із керівниками та власниками найбільших мережевих крамниць і вони його завірили, що можуть забезпечувати усім асортиментом.

Перед самим початком пресконференції у неділю Федеральна резервна система США оголосила про екстрене зниження базової процентної ставки на 1 процентний пункт - до цільового діапазону 0-0,25%.

На понеділок, 16 березня, у США зафіксовано 3.806 інфікованих, 69 смертей від коронавірусу.

Дивіться також: Готель медичного центру в Г'юстоні використовує роботів для знищення вірусів

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG