Спеціальні потреби

У США будуть розслідувати, чи законно ФБР вело спостереження за штабом Трампа у 2016-му


Вільям Барр
Можливо, це один з найбільш шанованих прокурорів в США на даний момент, який прекрасно працював і за Барака Обами
Кенн Старр, екс-спеціальний прокурор США щодо Білла Клінтона

Міністр юстиції США Вільям Барр доручив прокурору з Коннектикуту Джону Дарему розібратися у ключовому епізоді, який став початком розслідування з приводу "Російського втручання у США". У 2016 році ФБР отримало дозвіл судді на стеження за Картером Пейджем, який працював на виборчу кампанію Трампа.

Президент та його прихильники неодноразово заявляли, що це крок був політично мотивованим, вказуючи на те, що подання ФБР до суду засновувалось, серед іншого і на інформації, яка походила від приватного розслідувача, якого винайняли Демократи. ФБР, мовляв не повідомило суд про те, що їх інформатор був пов'язаний із суперниками Трампа на виборах, спілкувався із ЗМІ, і особисто виявляв неприязнь до кандидата Трампа.

Республіканці не приховують радості з приводу рішення міністра юстиції призначити офіційного слідчого по даному питанню. Для них це шанс оголосити «російське розслідування» незаконним. Демократи поки не дають негативних оцінок, можливо, тому що Джон Дарем - людина з бездоганною професійною репутацією.

«Можливо, це один з найбільш шанованих прокурорів в США на даний момент, який прекрасно працював і за Барака Обами. Він, безумовно, поза політикою, так що його не можна буде назвати «злісним республіканцем». Мені подобається, що Барр хоче отримати і звіт генерального інспектора Мін'юсту, і висновок Джона Дарема. Крім того, в Сенаті в цьому ще хоче розібратися Ліндсі Грем», - заявив в телеінтерв'ю Кен Старр, спецпрокурор, який в 1990-х вів розслідування щодо Білла Клінтона.

Міністр юстиції США серйозно взяв за розслідування щодо тих, хто причетний до скандалу із стеженням за Трампом

Консервативний журналіст Шон Дейвіс відзначає, коментуючи призначення Дарема, що той "не є новачком у питаннях корупції у ФБР".

"У 2000-му році він знайшов докази того, що ФБР підставили 4-х осіб у справі про вбивства скоєні інформаторвами ФБР", - твітує Дейвіс.

"Міністр юстиції США серйозно взяв за розслідування щодо тих, хто причетний до скандалу із стеженням за Трампом", - твітує американський консервативний коментатор Джон Кардільйо.

Дивіться також: У Каліфорнії проходить виставка українсько-американської художниці Валентини Роєнко

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG