Спеціальні потреби

Актуально

Рішення Конгресу США на захист прав людини в Гонконгу викликало роздратування Китаю

Фото: мітингарі увімкнули ліхтарики мобільних телефонів на підтримку протестувальників, яких оточила поліція на території місцевого політехнічного унверситету

Сенат США одноголосно підтримав законопроект в якому висловлюється підтримка захисту прав протестувальників в Гонконгу а також міститься заклик до Китаю утриматись від насильницького придушення протестів. Сенат проголосував у вівторок, а Палата представників США підтримала подібний законопроект ще минулого місяця.

Законопроект передбачає запровадження санкцій проти посадовців Китаю та Гонконгу, відповідальних за порушення прав людини на цій території. Щоб набути чинності, законопроект має підписати президент США.

Гонконг назвав законопроект "непотрібним і необґрунтованим" а також висловив "надзвичайне розчарування", тим, що цей законопроект негативно позначиться на відносинах зі США. Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що вживатиме заходів у відповідь, якщо законопроект буде затверджено і закликало США припинити втручання до справ у Гонконзі.

Сенатор-республіканець Марко Рубіо заявив, представляючи законопроект, що цей документ надішле сигнал підтримки мешканцям Гонконгу, які вийшли на вулиці на захист своїх прав перед лицем китайських урядових репресій.

"Затвердження цього законопроекту – важливий крок у притягненні до відповідальності посадовців Китаю та Гонконгу відповідальних за розмивання автономії Гонконгу та порушення прав людини", - наголосив сенатор.

Майже шість місяців тривають протести в Гонконзі. Минулого тижня відбулась ескалація насильства, коли поліція оточила територію місцевого політехнічного університету, де переховувались сотні протестувальників.

Дивіться також: Гонконг: сотні мітингарів залишаються в облозі поліції у будівлі університету. Відео

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG