Спеціальні потреби

У США бойовий лазер встановили на швидкісний позашляховик - будуть збивати безпілотники без зайвих витрат


Фото зі сторінки компанії Raytheon
Систему також можна поєднати із електрогенератором, що зробить кількість пострілів фактично безмежною

Американська компанія Raytheon, значний постачальник бойових систем для Міноборони США, представила днями споряджений бойовим лазером швидкохідний позашляховик, який пропонують застосовувати для збивання дронів-шпигунів та споряджених вибухівкою безпілотників, які все частіше використовуються терористами проти американських військових.

На поточний момент стрільба може вестися лише під час зупинки позашляховика

Застосування надвзичайно дорогих кінетичних боєприпасів проти таких цілей, зазвичай, є фінансово невиправданим: безпілотники, які використовують терористи, коштують тисячі доларів, а вартість ракети може вимірюватись мільйонами доларів.

Застосування бойового лазеру натомість є значно дешевшим, і за умови доступу до підзарядки не має межі щодо кількості пострілів.

Розробники нової системи поєднали потужний лазер з просунутим варіантом Мультиспектральної системи прицілювання компанії Raytheon та встановили систему на шидкохідний позашляховик Polaris MRZR.

"Одного заряду від стандартної розетки у 220 вольт, система на боту позашляховика здатна протягом 4 годин виконувати завдання зі збору розвідданих, спостереження та здійснити від 20 д 30 пострілів. Систему також можна поєднати із електрогенератором, що зробить кількість пострілів фактично безмежною", - відзначає сайт компанії.

На поточний момент стрільба може вестися лише під час зупинки позашляховика.

Дивіться також: Подружжя українських вчених – зірки американської науки

  • 16x9 Image

    Олексій Кузьменко

    Коли я представляю себе людям, яким хочу сподобатись, кажу, що вільно сідаю на шпагат. Після цього додаю (якщо ще є кому), що я журналіст-розслідувач. Обидві тези – майже правда. У відповідь мене, буває, питають, чи я пишу про спортивну гімнастику.

    Журналіст, синхронний перекладач у команді Української служби. Людина з фантастичною пам’яттю щодо того, хто винен мені гроші, а також усіляких фактів, які мене цікавлять. Затятий фізкультурник, бігун, колекціонер кіно-плакатів та власник низки музичних інструментів, на яких не вмію грати.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG