Спеціальні потреби

Брехня дня. У Москві кажуть, що іноземним журналістам в Україні стає все важче


Насправді, йдеться лише про деяких російських так званих телевізійних пропагандистів під личиною журналістів, яких інколи зустрічають у Києві не дуже дружелюбно.

Російські проурядові телеканали стверджують, що нібито «іноземним журналістам стає все важче працювати в Україні», хоча, насправді, йдеться лише про деяких російських так званих телевізійних пропагандистів під личиною журналістів, яких інколи зустрічають у Києві не дуже дружелюбно. Російський цілодобовий пропагандистський рупор Кремля, телеканал «Росія-24» також «здивувався» у п’ятницю, чому на урочистостях 70-річчя з дня «Д» в Нормандії «особняком присутня Україна», хоча під час ефіру стався конфуз, коли ведуча перервала з цього приводу відомого російського історика.

Також у п’ятницю телеканал «Росія-24» показав сюжет із конфліктом у Верховній Раді України, коли народний депутат і лідер Радикальної партії України Олег Ляшко вигнав із Ради журналіста телеканалу «Росія» Олександра Баліцького, назвавши його при цьому агентом Кремля: «Ви російські шпигуни, ви несете відповідальність за вбивства українських громадян. До побачення звідси!»

Помилка сервера

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere


Інший кореспондент цього ж телеканалу з Москви характеризував після цього інциденту Олега Ляшка епітетами «тракторист», «кримінальник», «розбещувальник малолітніх», а потім так змалював ситуацію з російськими журналістами в Україні на запитання ведучої «Росія-24»: «Скажіть, а питання таке, від журналіста з Москви до журналіста, котрий працює в Україні, як вам там зараз працюється у нинішній ситуації, взагалі, російським журналістам?» Натасон з Києва: «Багатьох російських журналістів сюди в Україну не пускають, ситуація з кожним місяцем все більш складна, в цілому ситуація з іноземними журналістами в Україні з кожним тижнем стає все більш складною».

У Росії неприємно здивовані участю України у відзначеннях у Нормандії

Розчарування і скептицизм щодо російських журналістів росте не лише в Україні. Так, у Німеччині все більше занепокоєні намаганнями російських ЗМІ маніпулювати свідомістю громадян. Андреас Умланд, політолог із Німеччини, який співпрацює з Києво-Могилянською академією в Києві, у розмов з Радіо Свобода зазначив: «Є зростаюче підтвердження у німецьких громадських колах того, що з боку Росії наростає інформаційна війна, яка намагається маніпулювати громадською думкою. Щонайменше, серед журналістів, я думаю, спостерігається наростання скептицизму до Росії протягом останніх тижнів».

Той же телеканал «Росія-24» здивувався у п’ятницю присутністю українського президента Петра Порошенка на торжествах у Нормандії: «Михайле Юрійовичу, а ось ще одне таке цікаве питання: Україна особняком присутня на цих урочистостях в Нормандії. Що це означає».

І коли директор російського військово-історичного товариства, професор Михайло М’ягков почав розповідати, що понад 2 тисячі українців були Героями Радянського Союзу, що Україна понесла величезні втрати у боротьбі з нацизмом, то ведуча його перервала фразою, що про це, можливо, іншим разом.
Передрук з "Радіо Свобода"

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG