Спеціальні потреби

Актуально

Мотиви Путіна щодо Сирії змішані (NYT)

Хоча Володимир Путін веде подвійну гру в Сирії – збільшує там військову присутність Росії, водночас удаючи з себе рятівника світу від ісламських екстремістів – Баракові Обамі варто зустрітися з російським президентом під час Генасамблеї ООН. Таку пораду американському президентові дає газета The New York Times у своїй редакційній статті.

Щоб припинити просування «Ісламської держави» та війну в Сирії, необхідна участь і Росії, і Сполучених Штатів. Однак «ніхто не повинен обманюватися щодо провини Росії в сирійській агонії, - продовжують автори. - Пан Путін міг допомогти запобігти війні, в якій загинули більш як 250 тисяч сирійців, а мільйони стали біженцями, якби 2011 року він співпрацював з іншими ключовими державами для того, щоб втримати пана Асада від розв’язання війни проти власного народу після мирних антиурядових протестів», – пишуть автори.

Обама, за словами його радників, вважає Путіна бандитом, а той вважає Обаму слабким, пишуть автори, і відколи Росія захопила Крим і вторглася в Україну, Обама не мав справ з Путіним. Та хоча дехто в адміністрації американського президента непокоїться, що згода на зустріч з Путіним зіграє на руку Кремлю, Обама припуститься помилки, якщо не зробить цього, вважають оглядачі.

Обидва президенти в пастці – США програє в боротьбі з ІДІЛ, а союзник Путіна Асад може втратити владу. Тож Обама й Путін зацікавлені в перемозі над ІД, яка дестабілізує регіон і тренує бойовиків, деякі з яких уже повернулися додому в Європу, Росію та Центральну Азію.

Без політичного врегулювання в Сирії між Асадом і опозицією ефективна боротьба з ІД неможлива. Тому США та Росії, пише газета, необхідно піти на компроміс: Росія, яка наполягала, що ссад має лишитися при владі, має погодитися на його усунення, а США – на те, щоб він залишився ще на якийсь час. Метою має бути створення перехідного уряду, що включатиме представників режиму Асада та опозиції.

«Америка має усвідомлювати, що мотивація пана Путіна явно неоднозначна, і що він хоче не так приєднатися до боротьби з ІД, як підтримати свого давнього союзника. Однак, пам’ятаючи про це, немає причин його не випробувати», – підсумовують автори.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG