Спеціальні потреби

Чому президент Росії Володимир Путін веде країну до прірви?


Володимир Путін

Інформаційне агентство UPI опублікувало аналітичну статтю Гарлана Уллмана про політику Володимира Путіна та її вплив на майбутнє Росії. Ось прогноз: Володимир Путін як президент Російської Федерації веде країну до провалу. І хоча не варто очікувати невдачі в цьому році або навіть у наступному, проте, це так само неминуче, яким стало повалення лідера партії Микити Хрущова в 1964 році і розвал Радянського Союзу менш ніж за три десятиліття по тому, читаємо у статті. Причиною є фатальний недолік в єдиновладдя: нездатність назавжди втримувати під контролем потужні відцентрові політичні сили.

Незважаючи на популярність Путіна – яка є тимчасовою – і величезну більшість його прихильників у Держдумі, діють незворотні політичні, економічні, соціальні і культурні сили. Одна з причин, що ці сили ще не досягли критичної маси, була надприродна здатність Путіна перехитрити Захід у зовнішній політиці. Але Путін живе в неспокійний час, як і його попередники в колишньому Радянському Союзі, – пише Уллман.

Деякі в Америці твердять, що це стратегія Рональда Рейґана провести Радянський Союз в забуття, який започаткував його кончину. Це просто не відповідає дійсності. Застаріле керівництво в Кремлі і ряд «живих трупів» олігархів сприяло появі Михайла Горбачова, вважає Уллман.

Після того, як він обіймав різні керівні посади, Горбачов зрозумів, що тільки великомасштабна реформа може виправити корумповану й нетривку радянську політично-економічну систему. Ця реформа поклала край СРСР, стверджує автор. Путін вже майже два десятиліття при владі. Хоча анексія Криму та відносно низька ціна військової підтримки Башара Асада, безумовно, відновили національну гордість серед росіян, досі немає відповіді на запитання «що далі».

У міру того як сирійська громадянська війна стає кривавішою, і звинувачення в скоєнні воєнних злочинів з приводу бомбардування і вбивства беззбройних співробітників ООН, які намагалися постачити гуманітарну допомогу населенню оточеного місто Алеппо під час перемир’я, зростає сильніший, ближче реалізації прогноз президента США Барака Обами про російське трясовиння.

Заморожені конфлікти не в довгострокових інтересах Росії. Звичайно, в той час як короткострокова мета запобігти Грузії та Україні вступити до НАТО через оспорювані кордони працює, то довгостроковий економічний збиток, завданий Росії, виявиться політично руйнівними. Путін, звичайно, йде на політичний ризик. Проте, він не має чіткої стратегії виходу із ситуації, підкреслює Гарлан Уллман.

Незалежно від того, хто замінить Обаму, наступний американський президент опиниться у себе вдома з відчуттям, що Росія є ворогом. Обидва військові представники ЗС США, Ештон Картер і голова Об'єднаного комітету начальників штабів, генерал морської піхоти Джозеф Данфорд висловили думку, що Росія є потенційною екзистенціальною загрозою для Сполучених Штатів.

Що повинні робити Сполучені Штати? По-перше, здоровий глузд, а не конфронтація є найкращим засобом використати політичну слабкість Путіна. Погрожуючи Росії лише згуртує російську громадськість навколо Путіна. Але це не означає піти на поступки. Іншим завданням є зменшити воєнну риторику, але готуватися на випадок збройного конфлікту. Це означає бути розумним.

Дивіться також: На оновлення ядерної зброї США планують витратити 1 трильйон доларів протягом наступних 30 років

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG