Спеціальні потреби

В Україні протестують педагоги


В Україні протестують педагоги

Десятки тисяч вчителів і працівників шкіл взяли участь в організованих профспілками антиурядових протестах із вимогою підвищення заробітних плат. В Києві педагоги пікетували владні будівлі також вимагаючи не допустити запланованого урядом підвищення пенсійного віку. Учасники мітингу зробили спробу перекрити рух транспорту на вулиці Грушевського, проте правоохоронці відтіснили їх з проїзжої частини на тротуари.

Профспілкові лідери вимагали від уряду негайно сісти за стіл переговорів і в разі відмови погрожували оголошенням страйку. Голова столичної організації Профспілки працівників освіти і науки Олександр Яцунь заявив про серйозність намірів педагогів: «Наша акція - новий відлік часу. Назад вороття не буде: або уряд сяде з нами за стіл переговорів, або ми продовжимо свої активні дії».

У Кабміні погодилися поговорити із організаторами протестів. Як кажуть у профспілках, переговори були непростими, але урядовці погодилися вже на засіданні у середу розглянути рішення про відвищення виплат педагогам на 20%. Отримавши обіцянки від влади, учасники мітингу вирішили розійтися.

Акціям педагогів у столиці передувала низка протестів в багатьох великих містах і обласних центрах країни. За даними профспілок, багатолюдні мітинги освітян пройшли у Львові, Дніпропетровську, Донецьку, Луганську, Криму, Запоріжжі, Черкасах та Вінниці.

До протестів вирішили повернутися і представники українського дрібного бізнесу. В низці міст країни пройшли стихійні мітинги із вимогами скасувати новий податковий кодекс і відправити у відставку його ініціаторів і розробників. У Львові та Луганську підприємці організували автопробіги під гаслами збереження соціальних гарантій. Учасники протестів нарікають, що в деяких містах влада створює їм перешкоди, забороняючи проведення акцій.

Вимоги освітян і підприємців підтримали опозиційні парламентські сили. В партії «Батьківщина» пообіцяли внести в порядок денний Верховної Ради виконання вимог педагогів. В «Нашій Україні» запропонували спрямувати на підвищення зарплат освітянам додаткові доходи бюджету, отримані в першому кварталі, каже голова політради партії Валентин Наливайченко: «Ми ініціюватимемо внесення змін до чинного держбюджету з метою збільшення фінансування освітньої галузі за рахунок скорочення фінансування органів центральної влади».

XS
SM
MD
LG