Спеціальні потреби

Опозиція продовжує блокування Верховної ради


Українська опозиція продовжить блокувати роботу Верховної ради і готується до силового протистояння спробам відновити роботу парламенту. На погоджувальній раді сторонам так і не вдалося досягти компромісу в питанні запровадження особистого голосування, заявив лідер УДАРу Віталій Кличко.

“Ми більш ніж дві години говорили на тему цього політичного конфлікту. Я можу сказати, що більшість і далі не хоче розв'язання цієї кризи. Нам подали меморандум, у якому записано, що кожен депутат підписує зобов'язання брати участь у сесійних засіданнях і голосувати особисто. Але все це вже прописано в Конституції. І навіщо ще раз підписувати якісь обіцянки, що депутати зобов'язуються голосувати особисто? Наша позиція чесна і справедлива - персональне голосування треба забезпечити. Не влаштовує сенсорна кнопка - давайте голосувати руками, як це, зокрема, відбувається в деяких європейських парламентах. На нас сьогодні лежить відповідальність за те, щоб змусити депутатів ходити на роботу і щоб Верховна рада ухвалювала всі рішення законно і прозоро”, - заявив Кличко.

Депутати фракції УДАР продовжать цілодобове чергування в сесійній залі, домагаючись виконання своїх вимог і готуються до силового протистояння, заявив заступник лідера фракції УДАРу Віталій Ковальчук. Опозиція також налаштована не допустити спробу більшості розблокувати роботу парламенту 19 лютого. “Скільки потрібно стільки ми і будемо чергувати. Силовий сценарій можливий. Можливий будь-який сценарій. Але ми готові”, - каже депутат.

Парламентська більшість засуджує дії опозиції, мовляв, блокуючи роботу парламенту, ті не дозволяють законодавчому органу розглянути свої вимоги. “Опозиція чинить абсолютно нелогічно, безглуздо і не в правовому полі. Ті законопроекти, які подала опозиція щодо сенсорної кнопки, наразі неможливо розглянути. По суті, блокуванням опозиція продовжила собі канікули, і громадяни повинні дати оцінку такій бездіяльній Верховній раді”, - зауважує один із спікерів Партії регіонів Володимир Олійник. Він пропонує позбавити депутатів заробітної плати за час вимушеної відсутності на роботі і підозрює, що справжня мета опонентів — дестабілізувати ситуацію в країні і домогтися перевиборів.
“Скільки потрібно стільки ми і будемо чергувати. Силовий сценарій можливий. Можливий будь-який сценарій. Але ми готові”.
Віталій Ковальчук, народний депутат

Водночас регіонали кажуть, що не мають планів розблокування парламенту силою. “Опозиціонери намагаються спровокувати силову розв'язку. Проте ми ніколи не підемо шляхом задоволення їхніх забаганок. Ми пропонуємо їм зараз спокійно піти, й у вівторок, 19 лютого, дати парламенту можливість працювати. Адже депутати готові голосувати персонально, і ми б могли почати разом спокійно працювати. Певною мірою це б реабілітувало опозицію. Інакше я їм просто не заздрю. Вони втратять весь рейтинг, що залишився у них: і в очах виборців, українського народу, і в очах європейської спільноти”, - зауважив один із лідерів фракції ПР Михайло Чечетов.

Між тим опозиція заявляє, що справу про персональне голосування прийняв до розгляду Вищий адміністративний суд країни. Позов до Верховної ради подав депутат-бютівець Юрій Одарченко. Він вимагає визнати протиправною бездіяльність парламенту щодо незапровадження системи персонального голосування та зобов’язати керівництво Ради усунути це порушення. В партії Батьківщина кажуть, що за законом, справу мають розглянути протягом місяця.
XS
SM
MD
LG