Спеціальні потреби

Партія регіонів запропонувала законопроект про перевибори


Необхідна законодавча база для оголошення перевиборів в Україні відсутня. Втім, Центральна виборча комісія визнала необхідність проведення перевиборів на п’ятьох одномандатних виборчих округах. Регіонал Олександр Козуб запропонував у середу вирішення проблеми.

Так, 13 листопада був зареєстрований законопроект, який повинен врегулювати питання проведення повторних виборів. Його автором став заступник голови парламентської фракції Партії регіонів Олександр Козуб.

«Повторні вибори в одномандатному окрузі призначаються не пізніш як через тридцять днів від дня визнання виборів такими, що не відбулися, або прийняття Центральною виборчою комісією рішення про неможливість достовірного встановлення підсумків голосування та результатів виборів депутатів у цьому окрузі або про визнання обраної особи такою, що не набула депутатського мандата», – йдеться у запропонованій ініціативі.

Також у документі вказується, що перевибори повинні відбутися в останню неділю шістдесятиденного строку з дня опублікування рішення ЦВК про їх призначення.

Олександр Козуб пояснює необхідність законопроекту «відсутністю механізму розв’язання такої проблемної ситуації» у дійсному виборчому законодавстві. Отже, в разі прийняття документа, ЦВК зможе офіційно призначити перевибори на проблемних округах.

Раніше, місія спостерігачів з Канади звертала увагу на існування прогалин у виборчому законодавстві України в разі необхідності перевиборів. Такі прорахунки, на думку канадських спостерігачів, призвели до суперечок між парламентом та Центральною виборчою комісією на теми, хто прийматиме рішення та фінансуватиме повторні вибори.
Повторні вибори в одномандатному окрузі призначаються не пізніш як через тридцять днів від дня визнання виборів такими, що не відбулися, або прийняття Центральною виборчою комісією рішення про неможливість достовірного встановлення підсумків голосування та результатів виборів депутатів у цьому окрузі або про визнання обраної особи такою, що не набула депутатського мандата.

«Якщо вихід з цього глухого кута не буде знайдено, вірогідним результатом стануть п’ять постійних незаповнених місць у парламенті та позбавлення голосу понад 700 тисяч виборців», – заявив голова місії, сенатор Рейнел Андрейчук.

Разом з тим, у вівторок відбулася телефонна розмова віце-президента США Джозефа Байдена із президентом України Віктором Януковичем. Зокрема, віце-президент висловив стурбованість щодо недавніх парламентських виборів в Україні та попросив Віктора Януковича забезпечити завершення виборчого процесу у справедливий та прозорий спосіб. Також Джозеф Байден закликав Україну дотримуватися своїх демократичних зобов’язань і припинити вибіркове переслідування. Такі цитати передала прес-служба посольства США в Україні.

В свою чергу президент Янукович запевнив, що влада України «робить усе для забезпечення завершення чесного та відкритого виборчого процесу», – вказується на офіційному сайті президента України.
XS
SM
MD
LG