Спеціальні потреби

Актуально

Про "Перемогу України". Такий проект резолюції зареєстрували в Конгресі США

Українські активісти взяли участь в представленні проекту резолюції.

Проєкт резолюції Конгресу США під назвою "Перемога України" презентували у вівторок 25 квітня, у Вашингтоні. Співавторами документа виступили законодавці Палати Представників Конгресу США голова Гельсінської комісії республіканець Джо Вілсон та демократ Стів Коен. Під час презентації також були присутні конгресвумен-демократка Марсі Каптур, 3-й президент України Віктор Ющенко з дружиною Катериною, а також учасники "Українського саміту дій".

У документі йдеться, що перемогою України має вважатись повне повернення під контроль Києва території України в міжнародно визнаних кордонах 1991 року.

Конгресмен Джо Вілсон представляє резолюцію про "Перемогу України".
Конгресмен Джо Вілсон представляє резолюцію про "Перемогу України".

"Палата представників підтверджує, що політика Сполучених Штатів полягає в тому, щоб Україна перемогла над вторгненням і відновила міжнародно визнані кордони від 1991 року; Також (Палата представників - ред.) вважає, що мир принесений українською перемогою, має забезпечити інтеграція України до НАТО та інших євроатлантичних інституцій, що відповідає незмінній політиці Сполучених Штатів; і заявляє, що Сполучені Штати повинні працювати зі своїми союзниками та партнерами, щоб забезпечити, що Російська Федерація виплатить Україні репарації; а світова спільнота допомагатиме відбудувати Україну; тим часом керівники РФ будуть притягнуті до відповідальності за цю загарбницьку війну; а також буде встановлена справедливість для жертв злочинів, скоєних Російською Федерацією під час її вторгнення", - йдеться у тексті резолюції про "Перемогу України".

Архівне фото: Конгресмен США Джо Вілсон
Архівне фото: Конгресмен США Джо Вілсон

За словами співавтора документа конгресмена Джо Вілсона проект вперше чітко вказує, що саме має вважатись завершенням війни та перемогою України.

"Ми вносимо цю резолюцію, щоб пояснити важливість збереження територіальної цілісності. Я вважаю, що це важливо зокрема для американського народу, який має зрозуміти, що вся територія України має бути повернена під юрисдикцію Києва. Для цього — військовий злочинець Путін має вивести свої війська. І якщо будуть якісь переговори, то на них має йтись про графік виведення військ", - розповів Вілсон в ексклюзивному коментарі журналістці Голосу Америки, Катерині Лісуновій.

Вілсон переконаний, що проєкт отримає підтримку більшості в Комітеті із закордонних справ Палати представників, що дозволить винести її на голосування у Конгресі.

"У Комітеті із закордонних справ Палати представників, ми матимемо потужну двопартійну підтримку. Зокрема завдяки чудовому лідерству голови комітету, республіканця Майкла Маккола та співголови - демократа Грегорі Мікса. Це власне те, чого Путін не хотів зробити, але зробив. Він об’єднав республіканців і демократів у цьому питанні, як ніколи раніше", - наголосив Вілсон у коментарі для Голосу Америки.

Також, за словами Вілсона законодавці вирішили негайно внести цей документ, щоб дати більше часу на його розгляд протягом сесійного року в Конгресі.

"Ми вирішили зробити це прямо зараз, тому що у нас нова сесія Конгресу... Ми хотіли розглянути це питання, бо дуже важливо, щоб було розуміння того, що перемога – це територіальна цілісність для народу України і фактично територіальна цілісність для народу Росії. Тому що звичайним росіянам теж непотрібно мати окуповані території, які не хочуть бути під їхнім контролем", - каже Вілсон.

3-й президент України Віктор Ющенко під час презентації резолюції про "Перемогу України" в Конгресі, разом із доужиною Катериною, конгресменом Джо Вілсоном та конгресменкою Марсі Каптур.
3-й президент України Віктор Ющенко під час презентації резолюції про "Перемогу України" в Конгресі, разом із доужиною Катериною, конгресменом Джо Вілсоном та конгресменкою Марсі Каптур.

На прес-конференції перед будівлею Конгресу, де презентували резолюцію, окрім законодавців і 3-го президента України були також присутні активісти, які перебувають у Вашингтоні в рамках "Українського саміту дій". Представники українських адвокаційних груп долучились до презентації резолюції.

Вперше ми матимемо офіційний документ, який говорить, що мета Сполучених Штатів допомогти Україні перемогти це вторгнення
Микола Мурський, директор зі зв'язків з урядом організації Razom

"Сьогодні ми презентували надзвичайно важливу резолюцію, яка визначає метою політики США щодо України її перемогу. Україна має перемогти. Перемога України гарантуватиме безпеку Америки, безпеку Тайваню і тут ми захищаємо свої власні інтереси, підтримуючи Україну. Метою цієї резолюції є затвердження офіційної політики США. Вперше ми матимемо офіційний документ, який говорить, що мета Сполучених Штатів допомогти Україні перемогти це вторгнення", - наголошує Микола Мурський, директор зі зв'язків з урядом організації Razom у коментарі для журналістки Голосу Америки, Катерини Лісунової.

Нагадаємо, що після презентації резолюції її мають погодити у відповідних комітетах, а потім винести на голосування у Конгресі, де за неї мають проголосувати, як на рівні Палати Представників так і на рівні Сенату.

Дивіться також:

Про «Перемогу України» - проект резолюції в Конгресі США. ЧАС-ТАЙМ
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG