Спеціальні потреби

Актуально

Як ЗМІ вдається повідомляти про результати виборів у реальному часі?

Виборці голосують на дільниці обладнаній у Brooklyn Museum у Нью-Йорку, 27 жовтня, 2020

Американці готуються до походу на виборчі дільниці 3-го листопада, а американські новинні організації готуються повідомляти про результати виборів, які визначать переможців у понад 7000 виборчих перегонів у США, включно із переможцями виборів президента, виборів до Палати представинків Конгресу, Сенату, обраних посад на рівні штатів та виборів законодавців у штатах.

У США новинні організації спостерігають за підрахунком голосів в режимі реального часу і використовують різноманітну інформацію, щоб визначити, коли вони можуть оголосити переможця у кожному з виборчих перегонів, включно із оприлюдненням інформації про загальну кількість людей, які проголосували, результатів екзит-полів, та кількістю ще не підрахованих голосів у кожному виборчому окрузі.

Ось як це відбувається і що ЗМІ роблять, щоб не помилитися.

Хто оголошує переможців на виборах у США?

Посадовці виборчих комісій на рівні штатів офіційно підтверджують результати підрахунку голосів виборців, але задовго до того, як кожен бюлетень був підрахований, американські ЗМІ використовують різноманітні джерела даних та інструменти для прогнозування переможців. Використовуючи набір необроблених підсумків голосування, статистичних методів та прогнозів, новинні організації, які висвітлювали вибори президента США починаючи з 1848 року, мали чудовий, але не досконалий досвід прогнозування переможців перегонів.

Як ЗМІ підраховують результати голосування у ніч виборів?

Голосування розраховуються по округах Associated Press, неприбутковою інформаційною агенцією, яка використовує свою національну мережу з понад 4000 репортерів у ніч виборів для збору підсумків голосування від клерків округів та інших місцевих чиновників. AP також збирає інформацію з державних веб-сайтів, які повідомляють про результати виборів. Репортери передають цю інформацію до AP, де здійснюється підрахунок голосів і аналітики приймають рішення про те, прогноз результатів яких перегонів вже можна оголошувати.

Хто здійснює підрахунок?

Виборчі комісії збирають бюлетені на кожній дільниці. Як і коли підраховуються бюлетені визначається місцевим та державним законодавством. Наприклад, деякі штати, такі як Пенсильванія та Вісконсин, вимагають, щоб жоден бюлетень не підраховувався до дня виборів, навіть якщо вони прибули до виборчих комісій за кілька тижнів до дня виборів. Щойно підрахунок голосів на дільниці завершено, виборча комісія передає цю інформацію керівникам округу та штату, які надають підсумки журналістам та громадськості.

Що ЗМІ роблять з результатами виборів на місцях?

Репортери AP по всій країні передають результати людям, які у спеціально створених виборчих центрах вводять дані в електронну систему. Через пандемію коронавірусу такі центри у 2020-му році працюють віртуально. Усі підрахунки голосів підлягають низці перевірок і верифікацій, включно з використанням комп’ютерних програми, які подають попередження про наявність невідповідностей з підрахунком голосів через попередню історію голосування чи інші дані.

Хто визначає переможців?

В AP спеціальна команда займається оголошенням прогнозів результатів виборів. Це робиться, коли отримано достатньо інформації для оголошення переможця. Команда розглядає не лише загальну кількість голосів, беруться до уваги результати, що надходять, а також те, скільки бюлетенів залишилось для підрахунку та де було подано ці ще непідраховані голоси.

На цих виборах AP не використовує дані екзит-полу, який проводиться Національним опитуванням щодо виборів, як це робилося у минулі роки. Ці дані збирають соціологи, які ставлять питання виборцям, які залишають дільниці. AP заявляє, що не вважає такі дані ефективними в умовах, коли велика кількість людей голосує достроково.

Інші засоби масової інформації, включно з основними телевізійними мережами - ABC, CBS, CNN та NBC - продовжують залишатися частиною Національного опитування щодо виборів та матимуть доступ до даних з виборчих дільниць, щоб допомогти скласти прогнози виборів. Мережі також використовують спеціальні команди для оголошень результатів у ніч виборів.

Це означає, що різні ЗМІ можуть оголошувати переможців на виборах у різний час, використовуючи власні моделі та дані.

Як вони підраховують бюлетені, адже так багато людей голосують достроково?

Через пандемію коронавірусу цього року набагато більше американців голосують достроково, і багато з них голосують поштою. Зазвичай підрахунок бюлетенів отриманих поштою займає більше часу, ніж поданих особисто. Виборчі комісії повинні відкрити бюлетені, переконатися, що виборець зареєстрований, і часто - перевірити підпис виборця.

Через це AP прогнозує "розширені підрахунки голосів" у більшості штатів, у порівнянні із попередніми роками, що означає, що визначення результатів може затягнутися на дні чи тижні. У 2018 році AP розробило власне опитування спеціально для врахування зростання кількості голосів, поданих до дня виборів. Опитування, яке називається AP VoteCast, фіксує думку тих, хто проголосував достроково, а також тих, хто проголосував у день виборів, і допоможе AP врахувати тих, хто взяв участь у достроковому голосуванні при визначенні результатів перегонів.

Наскільки точні ЗМІ при оголошенні результатів?

ЗМІ в основному точно називали переможців виборів. Однак довіра до них похитнулась під час президентської гонки 2000 року, коли більшість ЗМІ передчасно повідомили про перемогу Ела Гора близько 8-ї вечора у день виборів, після чого о другій ночі (наступного дня) повідомило про перемогу Джорджа Буша, а ще пізніше - відмовилась від оголошення результатів виборів, бо у Флориді розпочався автоматичний перерахунок голосів.

АР підраховує голоси більше 120 років і зазначає, що у 2016-му році це агентство було на 99,8% точне у своїх повідомленнях щодо результатів усіх виборчих перегонів у США та на 100% точне - у своєму прогнозі щодо результатів президентських перегонів та виборів до Конгресі для кожного штату. AP оголосила Дональда Трампа переможцем у 2016 році о 02:29 в середу, 9-го листопада.

Дивіться також: У США знищили перше гніздо «шершнів-вбивць»

У США знищили перше гніздо «шершнів-вбивць». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Всі новини дня

Європа ввела заборону на російський дизель

У неділю Європа ввела заборону на російське дизельне паливо та інші нафтопродукти у намаганнях скоротити енергетичну залежність від Москви та доходи Кремля від викопного палива через вторгнення в Україну, повідомляє агентство AP.

Раніше країни "Групи семи" погодились обмежити ціну на дизельне паливо з Росії, щоб дозволити російському дизельному паливу продовжувати надходити до таких країн, як Китай та Індія, і таким чином уникнути раптового зростання цін, яке зашкодить споживачам у всьому світі, одночасно зменшуючи прибутки, що фінансують бюджет і війну Москви.

Ціни на дизельне пальне зросли через відновлення попиту після пандемії COVID-19 та обмеження нафтопереробних потужностей, що спричинило інфляцію інших товарів у всьому світі.

Наразі, як повідомляє AP, 27 країн Європейського Союзу шукають нові поставки дизельного палива зі США, Близького Сходу та Індії, щоб замінити поставки з Росії, яка свого часу забезпечувала 10% загальних потреб Європи в дизельному паливі.

Обмеження ціни в 100 доларів за барель на дизельне пальне, авіаційне паливо та бензин має бути забезпечено шляхом заборони страховим службам і транспортним службам перевозити дизельне пальне з вищою ціною. Більшість цих страхових та транспортних компаній знаходяться в західних країнах.

Це слідує за обмеженням на російську сиру нафту, встановлене у 60 доларів за барель, яке набуло чинності в грудні.

Заборона передбачає 55-денний пільговий період для дизельного палива, завантаженого в танкери до неділі, щоб уникнути нестабільності на ринках. Офіційні особи Європейського Союзу кажуть, що імпортери мали час пристосуватися після оголошення про заборону в червні.

Тільки в грудні, повідомляє AP Росія заробила понад 2 мільярди доларів від продажу дизельного палива в Європу, оскільки імпортери, схоже, запасалися додатковими закупівлями перед вступом в дію заборони.

Європа вже заборонила російське вугілля та більшість сирої нафти, тоді як Москва припинила більшість поставок природного газу.

В матеріалі використані джерела AP

Українському студенту у США під час баскетбольної гри кричали "Росія". Команда-суперник попросила вибачень

Киянин Макс Шульга (справа) під час гри команд Utah State Aggies проти Colorado State Rams. 4 лютого 2023. Фото: Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports/Reuters

Університетська баскетбольна команда Colorado State Rams принесла вибачення за те, що її вболівальники скандували "Росія" на адресу українця з команди-супротивника Utah State Aggies Максу Шульзі.

Вигуки лунали від "невеликої групи осіб" з трибун й вони були чутні в телевізійній трансляції гри на калані CBS, коли Шульга виходив на лінію штрафного кидка в другій половині матчу. Зрештою команда, в якій грає українець, перемогла 88 проти 79, зокрема, завдяки успішному кидку Шульги на останніх секундах.

"Від імені команди університету Colorado State ми приносимо вибачення студенту-спортсмену та команді університету Utah State, - йдеться в серії твітів. - Це є порушенням нашої непохитної віри в Політику спортивної порядності Маунтін-Вест (ліги західних американських штатів - ред.) і принципів спільноти університету".

Там додали: "Кожен учасник, студент і вболівальник повинні почувати себе бажаними на наших майданчиках, і те, що таке сталося, неприпустимо в університеті штату Колорадо".

Тренер Rams Ніко Медвед також написав вибачення у Twitter: "Я дуже поважаю (команду університету штату Юта) і Макса Шульгу. У нас чудові фанати та студенти, але це неприпустимо! Мої щирі вибачення".

Сім'я Шульги живе у Києві, сам хлопець вчився у школі в Іспанії.

Папа Римський заявив про готовність зустрітися з Зеленським та Путіним

Папа Римський Франциск

Папа Римський Франциск запевнив, що він готовий провести зустріч із президентом України Володимиром Зеленським та російським лідером Володимиром Путіним, пише Rai News.

«Я відкритий для зустрічі з обома президентами – Україною та Росією», – заявив понтифік під час пресконференції.

Він також додав, що досі не відвідав Київ, оскільки зараз ще немає можливості приїхати до Москви. Але Папа зазначив, що просить про діалог.

Папа Римський Франциск 9 січня у щорічній промові перед акредитованими у Ватикані дипломатами заявив, що війни, подібні до війни в Україні, де цивільні території піддаються безладному знищенню, «є злочином проти Бога та людства».

Раніше у різдвяній промові 25 грудня папа Римський Франциск згадав про «українців, які переживають це Різдво в темряві, холоді, далеко від своїх домівок через знищення, спричинені десятьма місяцями війни».

Як у США виготовляють артилерійські снаряди для України - репортаж NYT

Український військовик використовує американський зенітно-ракетний комплекс Stinger на Миколаївщині, 11 серпня 2022. REUTERS/Anna Kudriavtseva

Щодня у США виробляють понад 460 артилерійських снарядів, більшість з яких іде в Україну. Журналісти газети The New York Times отримали дозвіл від Пентагону відвідати заводи Міноборони США із виготовлення боєприпасів: у Скрентоні, штат Пенсильванія, виготовляють корпуси, а в Міддлтауні, штат Айова, - наповнюють їх вибуховою речовиною і пакують для відправлення.

Фабрика у Скрентоні почала виготовляти корпуси до боєприпасів іще у 1950-х роках під час Корейської війни. Там 10-метрові сталеві балки розрізають, нагрівають до понад 1000 градусів за Цельсієм і завдяки роботизованій техніці переплавляють на заготовку. "По 40 снарядів за один раз упаковують у лотки, які подають у довгу піч для чотиригодинного процесу термічної обробки, завдяки якому сталь розбивається на дрібні смертоносні шматки, коли снаряд вибухає", - йдеться у статті.

Після охолодження, токарського верстата й фарбування у Скрентоні снаряди відправляють до Айови, де "порожні болванки перетворюються на зброю". Там боєприпаси наповнюють вибуховою речовиною IMX-101 - знімати в одному з приміщень заборонено, адже будь-яка електроніка через її статичну електрику може спричинити детонацію вибухових речовин у повітрі.

Після того "рентгенівські промені виявляють будь-які порожнечі всередині снарядів, які можуть перешкоджати їхнім бойовим характеристикам. Це одна з останніх перевірок якості зброї".

Виготовлення цих снарядів на обох заводах забирає кілька тижнів, йдеться у репортажі.

Журналісти видання описують ретельний процес перевірок на багатьох етапах, після чого снаряди випробують. "Палети з 24 снарядів забирають краном і переміщуються в сусіднє приміщення, де на них чекають вагони на двох залізничних коліях. Частина снарядів буде відправлена в Юму, штат Аризона, де їх оснастять детонаторами та випробують на гаубицях. Якщо вони пройдуть тест, решта партії у десятки тисяч снарядів, виготовлених того місяця, будуть схвалені для використання та сертифіковані для бойових дій. Більшість поїде в Україну".

NYT пише, що Пентагон планує наростити виробництво на цих потужностях до 90 тисяч на місяць за два роки.

Нагадаємо, 3 лютого адміністрація президента Джо Байдена оголосила про додаткову безпекову допомогу Україні на загальну суму майже 2.2 мільярда доларів. Оголошений пакет включає критично важливі засоби протиповітряної оборони, броньовані машини піхоти та інше обладнання, включно з протитанковими ракетами Javelin, артилерійськими боєприпасами, звичайними ракетами та ракетами великої дальності для наданих раніше HIMARS.

США попередили Туреччину про неприпустимість обходу санкцій проти Росії

Міністерство фінансів США

Сполучені Штати застерегли Туреччину від експорту до Росії хімікатів, мікрочіпів та інших продуктів, які можуть бути використані під час війни Москви в Україні, в обхід західних санкцій, повідомляє агентство Reuters.

Браян Нельсон, посадовець Міністерства фінансів США, який займається санкціями, зустрівся з турецькими посадовцями та приватним сектором в четвер і п’ятницю, щоб закликати до більшої співпраці в припиненні потоку таких товарів. Під час зустрічей в Анкарі та Стамбулі Нельсон та представники делегації підкреслили, що до Росії здійснюється експорт у десятки мільйонів доларів, що викликає занепокоєння, сказав чиновник на умовах анонімності.

«Немає нічого дивного в тому, що Росія активно прагне використовувати історичні економічні зв’язки, які вона має з Туреччиною», - сказав посадовець і додав, що питання в тому, якою буде відповідь Туреччини.

Анкара принципово виступає проти широких санкцій проти Росії, але каже, що Туреччина не буде їх обходити, закликаючи Захід надати будь-які докази порушення обмежень.

Посилаючись на дані російської митниці, агентство Reuters у грудні повідомило, що за сім місяців до 31 жовтня 2022 року до Росії надійшли комп’ютерні та інші електронні компоненти щонайменше на 2,6 мільярдів доларів. З них товари на суму 777 мільйонів доларів були виготовлені західними фірмами, чиї мікросхеми були знайдені в російських системах озброєння.

Поїздка Нельсона, заступника міністра фінансів з питань тероризму та фінансової розвідки, є останнім візитом високопосадовців США до Туреччини, які прагнуть посилити тиск на Анкару, щоб забезпечити дотримання обмежень США на Росію.

Під час переговорів з турецькими фірмами цього тижня Нельсон зазначив, що Росія може ухилятися від західного контролю для імпорту пластмас, гуми та напівпровідників, які містяться в експортованих товарах і використовуються військовими.

Браян Нельсон також відвідав Об’єднані Арабські Емірати та Оман, щоб підтвердити, що Вашингтон продовжуватиме застосування запроваджених ними санкцій, повідомило минулого тижня Міністерство фінансів США.

Більше

XS
SM
MD
LG