Спеціальні потреби

Північна Корея звільнила з ув’язнення американського студента


Родман у пекінському аеропорту в дорозі до Пхеньяна

Північна Корея звільнила з ув’язнення американського студента, якого було засуджено на 15-річний термін позбавлення волі за спробу вкрасти пропагандистський транспарант у 2016 році.

Державний секретар Рекс Тіллерсон заявив, що Отто Вармбір, якому 22 роки, був звільнений з в’язниці і вже перебуває в дорозі до США, де на нього чекає родина.

За повідомленням газети Washington Post, Вармбір, який у стані коми, має повернутися до Цинцинаті, що у штаті Огайо, у вівторок ввечері. Згідно з газетою, Вармбір перербуває у стані коми вже понад рік.

Повідомлення про звільнення американського сутудента надійшло в час, коли колишня зірка Національної баскетбольної асоціації Денніс Родман прибув до Пхеньяна з приватним візитом. Колишній баскетболіст заявив, що намагається «відкрити двері» в цю закриту країну.

Він уже раніше відвідував Північну Корею і зустрічався з її лідером Кім Чен Ином.

Родман двічі брав участь у шоу «Кандидат-знаменитість» (Celebrity Apprentice), яке вів Дональд Трамп до того, як став президентом США. Під час передвиборчої кампанії Родман позитивно відгукувався про Трампа в «Твіттері».

«Я практично впевнений, що він радий тому, що я тут і намагаюся зробити те, що потрібно нам обом», – сказав колишній спортсмен, коли його запитали, чи обговорював він свій візит з президентом.

Заступник держсекретаря Томас Шеннон в бесіді з журналістами в Токіо підкреслив, що Родман відвідує Північну Корею як приватна особа.

«Ми знаємо про його візит. Ми бажаємо йому всього найкращого», – сказав дипломат.

«Я просто намагаюся відкрити двері», – заявив Родман.

«Моя мета – зрозуміти, чи можу я внести новий вклад у спортивне життя в Північній Кореї. Це для мене головне», – додав він.

У цей час влада КНДР тримає в ув’язненні ще трьох американських громадян.

Колишній баскетболіст, якому 56 років, відвідав Північну Корею щонайменше чотири рази, і між ним та Кім Чен Ином виникли дружні відносини.

Дивіться також: У чому полягає зміна політичних смаків в Європі

У чому полягає зміна політичних смаків в Європі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

XS
SM
MD
LG