Спеціальні потреби

Ромні обіцяє жорстку позицію щодо Ірану та порушень прав людини в Росії


Ромні обіцяє жорстку позицію щодо Ірану
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00
Direct link

Ромні обіцяє жорстку позицію щодо Ірану

Ромні обіцяє посилити тиск на Сирію, Іран, налагодити краще співробітництво з Росією та продовжувати програми допомоги Африці.

Кандидат у президенти від республіканської партії Мітт Ромні розкритикував Обаму за, на його думку, неадекватну реакцію адміністрації на насильницькі дії демонстрантів в Бенгазі та Каїрі, викликані появою в інтернеті анти-ісламського фільму, зробленого ізраїльським режисером, що проживає у Каліфорнії. В результаті нападів загинув посол США у Лівії Кріс Стівенс та ще троє працівників консульства.

«Це сором, що першою відповіддю Обами було не засудження атак та наші дипломатичні представництва, а прояв симпатії до тих, хто здійснив ці напади».

Загалом, Мітт Ромні позиціонує себе як кандидат, який здатний розв’язати економічні проблеми США, питання зовнішньої політики озвучуються ним рідше.

Ромні пообіцяв, що свій перший закордонний візит у якості президента він здійснить в Ізраїль. Перебуваючи там у липні, він гостро розкритикував президента Сирії Башара аль-Асада:

«Цей диктатор у Дамаску – не є другом ні Ізраїлю, ні Америки, він винищує свій власний нард у жалюгідних спробах втримати владу».

Криваве протистояння у Сирії триває вже понад рік. Ромні обіцяє допомогти повстанцям, якщо стане президентом, каже його радник з питань міжнародної політики Дов Закгайм.

«Ромні дав чітко зрозуміти, що він зробить все можливе, щоб озброїти повстанців, а це означає допомогу грошима та самим устаткуванням», - говорить Закгайм.

Перебуваючи в Ізраїлі, Ромні також зробив кілька гострих заяв на адресу лідерів Ірану:

Ми повинні зробити все, щоб примусити Іран відмовитись від свого ядерного курсу. Ми дуже сподіваємося, що дипломатичних та економічних важелів буде достатньо для досягнення цієї мети.
радник Ромны з питань мыжнародноъ полытики Дов Закгайм.
Іран не зупиняє свою ядерну програму, стверджуючи, що вона носить виключно мирний характер. За словами Закгайма, Ромні не допустить щоб Іран отримав ядерну зброю:

«Ромні відразу висуне жорстку вимогу Ірану – зупинити збагачення урану без жодних винятків. Ця вимога, звичайно, буде підкріплена готовністю застосувати силу. Але цього ми, звичайно, хотіли б уникнути».

Під час з’їзду демократичної партії президент Барак Обама критикував Ромні за відсутність досвіду в міжнародній політиці:

«Врешті решт, безглуздо назвати сьогодні Росію нашим ворогом номер один. Не Аль-Кайду, а Росію. Хіба що ця людина досі мислить категоріями Холодної війни».

Ромні називає Росію, «геополітичним ворогом номер один» для США. Як член Ради безпеки ООН Росія блокує підтримані США резолюції, покликані зупинити кровопролиття у Сирії, а також виступає проти посилення санкцій проти Ірану. Радники Ромні намагаються пом‘якшити риторику республіканського кандидата.

«Ми не дивимось на Росію як на нашого ворога, зовсім ні. Наше занепокоєння викликає той факт, що, схоже, Росія рухається назад з точки зору поваги до прав людини та проявляє агресію до своїх сусідів», - говорить Закгайм.

Ромні неодноразово звинувачував Китай у маніпулюванні курсом власної валюти. Однак, каже Закгайм, ворогом США він цю країну не вважає. Що ж до Африки, Ромні планує підтримувати програми допомоги країнам континенту у сферах розвитку, охорони здоров’я та здійснювати зусилля по боротьбі з тероризмом.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG