Спеціальні потреби

Попри розмови про переговори, Росія готується до наступу – ISW


З того, що речник Кремля Дмитро Пєсков повторив, що Кремль все ще переслідує свої цілі «демілітаризації» та «денацифікації» в Україні, ISW робить висновок,  що Росія далі прагне до зміни режиму в Україні.
З того, що речник Кремля Дмитро Пєсков повторив, що Кремль все ще переслідує свої цілі «демілітаризації» та «денацифікації» в Україні, ISW робить висновок,  що Росія далі прагне до зміни режиму в Україні.

Американські військові та розвідка розходяться в оцінках щодо того, чи може українська армія продовжити наступ в зимових умовах, пишуть військові експерти.

Як зауважують аналітики Інституту вивчення війни (ISW), голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що бойові дії в Україні можуть посилитися цієї зими, незважаючи на уповільнення останніх тижнів. Як зазначав американський генерал у розмові зі щоденником Wall Street Journal, лінії фронту в Україні наразі «стабілізуються з наближенням зими», на його думку, є «потенційна можливість для наступальних дій». При цьому генерал зауважив, що взимку наступ може бути як український, так і російський.

Тим часом, згідно з прогнозом розвідки, про який минулого тижня повідомила директорка національної розвідки США Авріл Гейнс, темпи війни в Україні сповільняться протягом зими і відновляться вже навесні 2023 року, кажуть в ISW.

Самі аналітики Інституту вивчення війни більше схиляються до оцінки генерала Міллі, бо вважають, що українські Збройні сили зможуть використати морози вже в кінці грудня, «оскільки зима є сприятливою для механізованої війни в Україні».

Як кажують в ISW, українські сили, ймовірно, готуються скористатися перевагами замерзлої місцевості, на якій техніка рухається краще, ніж під час сльоти, а «подальші оперативні успіхи України залежать від здатності її сил продовжувати послідовні операції протягом зими».

Про те, що Росія, попри розмови про переговори, так само готується до наступу, аналітики ISW роблять висновок також на підставі заяв Кремля про те, що він не полишив своїх цілей – щонайменше, захопити повністю території всіх чотирьох областей України, які він оголосив анексованими у вересні, а як максимум – знищити українську державу в її нинішньому вигляді.

Фахівці ISW посилаються на слова прес-секретара Кремля Дмитра Пєскова, який, як наголошують аналітики, вперше визнав, що нинішня територіальна мета Москви полягає в повному захопленні чотирьох частково окупованих українських областей.

Як зауважують в ISW, 8 грудня Пєсков уточнював коментарі, які зробив напередодні президент Росії Володимир Путін щодо придбання «нових російських територій». Як наголошують в ISW, Пєсков намагається використати бажання деяких західних політиків вести переговори, коли він каже, що «все це може завершитися завтра», якщо буде бажання президента України Володимира Зеленського.

Але при цьому Пєсков наголосив, що «у низці нових регіонів Російської Федерації є окуповані території, які мають бути звільнені». Відповідаючи на запитання журналіста про те, «чи є серед цілей спеціальної військової операції денацифікація та демілітаризація», Пєсков заявив: "Безумовно", повідомляє російське державне агентство «Інтерфакс».

З того, що Пєсков повторив, що Кремль все ще переслідує свої цілі «демілітаризації» та «денацифікації» в Україні, ISW робить висновок, що Росія далі прагне до зміни режиму в Україні та послабити її настільки, щоб вона не могла протистояти майбутнім нападам або тиску Росії.

Тобто, на думку аналітиків ISW, цілі Кремля залишаються незмінними порівняно з тими, які були поставлені після відходу Росії з Києва. А нібито непослідовність у російських заявах, як кажуть аналітики, є навмисною, і спрямована на те, щоб «ввести Захід в оману та підштовхнути Київ до переговорів і пропонувати превентивні поступки», пишуть аналітики у Twitter.

Тим часом британська розвідка пише про те, що з’явилися підтвердження, що іранські дрони почали знову застосовуватися Росією проти України.

Міністерство оборони Великої Британії у своєму щоденному зведенні у Twitter пише, що вперше за три тижні надійшли повідомлення про напади іранських дронів-камікадзе.

Як кажуть британські аналітики, Генштаб України 6 грудня повідомив, що українські сили збили 17 БПЛА, у тому числі 14 Шахед-136, українські чиновники також заявили, що Росія використовує надані Іраном безпілотники у Запорізькій та Дніпровській областях.

Британська розвідка каже, щоо ці дані ще належить перевірити, але «ймовірно, Росія вичерпала свій попередній запас із кількох сотень Shahed-131 та 136s і тепер отримала поповнення».

Про останнє збиття іранських Shahed-136 в Україні востаннє повідомлялося 17 листопада 2022 року. Якщо це буде підтверджено, мовиться у повідомленні розвідки, це може означати, що Росія відновила атаки за допомогою нещодавно поставлених систем безпіолтників.

Британське видання Express додає, посилаючись на українських експертів, яких цитує Інститут вивчення війни, що росіянам, мабуть, вдалося модифікувати іранські дрони, які не були розраховані на морозну погоду. Це означає, кажуть фахівці, що слід очікувати нових ударів іранських дронів, на які Росії покладається дедалі більше для нападу на енергосистему України.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG