Спеціальні потреби

Актуально

Росія вбачає у ядерній зброї гарантію безпеки і спосіб залякування сусідів – аналітик Brookings Institution

Російський стратегічний ракетний комплекс "Тополь"

Незважаючи на агресію в Україні та Сирії, Росія має ряд важливих довгострокових проблем щодо безпеки, переконаний Френк Роуз, дослідник американського аналітичного центру The Brookings Institution.

У своїх свідченнях в Комітеті Палати представників Конгресу США з закордонних справ, дослідник назвав п’ять основних проблем для Росії в сфері безпеки:

  1. Росія не має союзників, або надійних партнерів в сфері безпеки. Лукашенка в Білорусі та Асада в Сирії надійними партнерами не назвеш.
  2. Росія переживає демографічні проблеми і, тому її масштаб вже не має такої ваги.
  3. Росія не має сучасної та інноваційної цивільної економіки. Що крім нафти та газу експортує Росія в цивільній сфері?
  4. Без сумнівів, спроможності Росії в сфері звичайного озброєння покращились з початку 2000-х років, що ми нещодавно побачили в Сирії, однак, жоден серйозний військовий аналітик не буде стверджувати, що військова спроможність Росії відповідає США на світовому рівні.
  5. Росію непокоїть політична, економічна та військова міць Китаю в Євразії. Хоча Росія та Китай мають «стратегічне партнерство», воно, насправді, стосується балансування впливу Сполучених Штатів.

З огляду на ці виклики, запитаємо себе: як Росія гарантуватиме власну безпеку в довгостроковій перспективі?

"Відповідь є очевидною - ядерна зброя", - наголошує Френк Роуз.

З 1991 року, керівництво США намагається зменшити роль ядерної зброї в оборонній стратегії США. Однак, Росія не поділяє такий підхід. Прихильність Росії до угоди про контроль за ядерною зброєю, на думку дослідника, продиктована лише бажанням підтримувати стратегічний ядерний паритет зі Сполученими Штатами, незважаючи на економічну кризу, наголошує Роуз.

Протягом останніх років, Росія надзвичайно безвідповідально ставилась до своєї публічної риторики стосовно ядерної зброї, йдеться в свідченнях аналітика. Декілька разів російські посадовці загрожували використати ядерну зброю проти союзників США.

Наприклад, в травні 2015 року, посол Росії в Данії заявив, що якщо ВМС Данії візьмуть участь в системі протиракетної оборони НАТО, датські бойові кораблі можуть стати ціллю для російських ядерних ракет. Така та подібні заяви є повністю неприпустимими і не допомагають забезпечити стабільність і зменшити ризики використання ядерної зброї.

Одне очевидно: Росія розглядає ядерну зброю як спосіб, щоб залякувати і дражнити своїх сусідів, робить висновок експерт.

Дивіться також: Під час ЧС з футболу правозахисники закликають світову спільноту не забувати про порушення прав людини в Росії.

Всі новини дня

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Речниця Білого дому: Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Відео

Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, коментуючи підрив Каховської ГЕС.

Постачання зброї Україні - у фокусі нового командувача із забезпечення Сухопутних сил США в Європі - ЗМІ

Бригадний генерал Сухопутних сил США Рональд Регін очолив Командування із забезпечення Сухопутних сил США в Європі - ключовий підрозділ для забезпечення постачань зброї Україні. Фото: Spc. Samuel Signor, DVIDS

Бригадний генерал Сухопутних сил США Рональд Регін в середу очолив Командування із забезпечення Сухопутних сил США в Європі, ключовий підрозділ для забезпечення постачань зброї Україні, щоб підтримати її в протистоянні російській агресії, повідомляє американське оборонне видання Stars and Stripes.

Генерал Регін має докторський ступінь з державної політики та ступінь магістра стратегічних досліджень. Працював заступником командувача з питань підтримки в організації, створеній минулого року у Вісбадені, Німеччина, де мав, серед іншого, завдання робити все можливе, щоб переконатися, що США готові продовжувати підтримку України в довгостроковій перспективі.

Новий очільник Командування із забезпечення Сухопутних сил США в Європі наголосив на здобутках свого попередника, зокрема, з часу російського вторгнення в Україну. Вже за тиждень після 24 лютого 2022 року солдати 3-ї піхотної дивізії були розгорнуті в Європі, готові до будь-якого потенційного проникнення загрози на територію НАТО.

Протягом наступних місяців, інформує Stars and Stripes, Командування перемістило в Україну сотні одиниць бронетехніки, тисячі спецавтомобілів і мільйони боєприпасів, а також мільярди доларів допомоги у сфері безпеки, яку надали США. Було використано порти в Данії та Чорногорії, а також розширено можливості транспортування залізницею та внутрішніми водними шляхами.

Під час церемонії зміни командування було наголошено про подальшу роботу в час війни. “Вам доведеться зробити ще більше, тому що це тільки починається. Я думаю, це довготривала кампанія”, - сказав Дарріл Вільямс, генерал-командувач армії США в Європі та Африці.

За його словами, операції не можуть бути успішними без гарантованого матеріально-технічного забезпечення на полі бойових дій. Вільямс нагадав, як жорстоке та невиправдане вторгнення Росії в Україну спричинило повернення трагедії війни на європейський континент, а також, як міжнародне співтовариство об’єдналося, щоб надати Україні безпрецедентний рівень підтримки.

Попереднього керівника підрозділу, генерал-майора Джеймса Сміта нагородили медаллю “За відмінні заслуги” від імені президента США Джо Байдена. Дружина Сміта, Катріна, також була нагороджена медаллю “За заслуги на державному рівні” за її громадську роботу протягом останніх двох років.

Сміт наголосив, що зусилля підрозділу спрямовані, зокрема, на стримування російської агресії. Генерал-майор і надалі працюватиме у військовій логістиці.

Більше

XS
SM
MD
LG