Спеціальні потреби

Актуально

Після вступу Фінляндії у НАТО Росія заморозила рахунки фінських дипустанов

Будівельний майданчик біля паркану між Фінляндією (праворуч) і Росією, 14 квітня 2023 р. AP Photo/Sergei Grits

Банківські рахунки посольства та консульства Фінляндії у Росії заморожені з квітня. Про це журналістам повідомив міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто, інформує агенція Reuters.

При цьому Фінляндія не отримала жодних пояснень від Росії. Банківські рахунки, про які йдеться, припинили роботу 27 квітня. А 4 травня було надіслано повідомлення російській владі з вимогою переконатися в здатності місій функціонувати і надати офіційні пояснення щодо блокування рахунків.

Хаавісто сказав, що замороження рахунків є “знущанням”, посилаючись на Віденську конвенцію про дипломатичні відносини 1961 року, що покликана захистити дипломатичні представництва за кордоном.

Подібні проблеми відчувають ще кілька країн Європейського Союзу – інформує Reuters, цитуючи Пекка Хаавісто.

Як повідомляв Голос Америки, Фінляндія стала 31-ю країною НАТО 4 квітня цього року.

Президент США Джо Байден привітав вступ Фінляндії до НАТО. “Коли Путін розпочав свою жорстоку загарбницьку війну проти народу України, він думав, що зможе розділити Європу та НАТО. Він помилився. Сьогодні ми як ніколи об’єднані", - сказав Байден.

Фінляндія показала, що НАТО було не загрозою для Росії, а перешкодою для путінських імперських амбіцій - так прокоментувала подію колишня високопоставлена співробітниця Державного департаменту США Фіона Гілл. Гілл каже, що зі вступом Фінляндії до НАТО стало очевидно, що аргументи російської влади щодо війни в Україні, яка нібито мала зупинити розширення НАТО, були вигадані для довірливих західних політиків.

В статті використано матеріали AP, Reuters.

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG