Спеціальні потреби

Актуально

У Держдепі заявили, що хочуть передбачуваних відносин з Росією, а екс-посол США попередив, що після Женеви почнеться "важка робота"

Напередодні зустрічі президента США Байдена і Росії Володимира Путіна, офіційна представниця Держдепартаменту США Андреа Калан (Andrea Kalan) поділилася з "Голосом Америки" очікуваннями США від майбутнього саміту.

США прагнуть стабільних та передбачуваних відносин з Росією. Ми не шукаємо конфлікту
Держдеп

За словами Калан зустріч є важливою передусім через те, що дає Байдену та Путіну можливість зустрітись, "щоб вони особисто поспілкувалися і змогли висловити один одному свої занепокоєння, щоб ми могли знайти, як працювати разом і як далі співпрацювати там, де це можливо - а де це неможливо, це хороша можливість висловити нашу позицію "- підкреслила Андреа Калан.

Калан відзначила, що перед самітом із Путіним Байден зустрівся з демократичними союзниками і партнерами в усьому світі. За її словами, до запланованого на 16-те червня саміту у Байдена буде вся інформація за підсумками його переговорів з партнерами і союзниками, і він зможе відстоювати спільну позицію.

"США прагнуть стабільних та передбачуваних відносин з Росією. Ми не шукаємо конфлікту. З Росією існує низка областей, в яких ми можемо співпрацювати. Так що ми шукаємо ці області. Президент Байден ясно сказав, що якщо Росія продовжить свої агресивні дії -тоді він буде відповідати, буде вживати заходів так, як він це робив рішуче в минулому "

Серед таких проблем вона виділила позицію президента США щодо кібербезпеки:

"Як він сказав, кожна країна повинна працювати так, щоб злочинці не могли працювати всередині країни. Це стосується кіберзлочинців. Так що він обов'язково буде піднімати це питання завтра з президентом Путіним - і щоб президент Путін потім відреагував, і сказав, як можна боротися з кіберзлочинністю всередині Росії ".

Водночас, адміністрація Байдена має швидко розробити інші виміри її стратегії щодо стримування та протидії войовничим діям Путіна одночасно із підтримкою демократичних сил у Росії, Європі та світі
Майкл Макфол

Між тим екс-посол США у Росії Майкл Макфол заявив, що Путін отримує політичну вигоду від збереження США у якості ворога і "провокує Вашингтон та його союзників , щоб підсилити образ Росії, як великої держави".

"Байден правий у своїй спробі перевірити, чи сприйме Путін більш стабільні, передбачувані відносини із США. Якщо президент Росії натомість обере надалі вдиратись до країн, посилювати кампанії кібератак та дезінформації, та арештовувати невинних росіян та американців, буде очевидно, що це він, а не Байден, відповідає за конфронтацію зі США. Байден також правий у своїй спробі працювати з Кремлем по обмеженому колу спільних інтересів, зокрема щодо обмеження озброєнь. Навіть під час найбільш напружених моментів Холодної війни, президенти США мали мудрість співпрацювати із радянськими колегами , щоб обмежити ризик ядерної війни. Водночас, адміністрація Байдена має швидко розробити інші виміри її стратегії щодо стримування та протидії войовничим діям Путіна одночасно із підтримкою демократичних сил у Росії, Європі та світі. Іншими словами, після Женеви, починається важка робота ", - заявив Макфол у своєму аналізі майбутньої зустрічі двох президентів.

Раніше у Кремлі заявили про затвердження порядку денного зустрічі Байдена і Путіна. Помічник Путіна із зовнішньої політики Юрій Ушаков заявив, що лідери США і Росії, обговорюватимуть ядерну стабільність, зміни клімату та кібербезпеку. Ушаков також заявив, що не має впевненості, що президенти досягнуть якихось домовленостей.

Дивіться також: "Ти в себе одна", - блогерка Катерина Баррел про материнство

"Ти в себе одна", - блогерка Катерина Баррел про материнство. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

Всі новини дня

Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео

Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.

Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Друкована плата з напівпровідниковими мікросхемамии. Photo REUTERS/Florence Lo/Illustration/File Photo

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.

У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.

Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."

Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.

У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."

Дивіться також:

План бюджету США на 2024 рік і допомога Україні. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.

Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео

"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні 

Поліція Німеччини. Фото: AP/Michael Probst 

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.

У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.

За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.

Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.

Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.

Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.

Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".

У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".

Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.

Більше

XS
SM
MD
LG