Спеціальні потреби

Росія та сепаратисти спробують відкинути ЗСУ від Донецька та Горлівки? - експерт


Вересень. Український блокпост поблизу Горлівку.
Кремль не наважиться на масштабний наступ в Україні, чи підтримку подібного наступу з боку сепаратистів. Про це пише Едвард Вокер, професор політології університету Каліфорнійського університету у Берклі.
"Негативні наслідки подібних дій переважили би здобутки для росіян", - пише Вокер.
На його думку, Росії не просто підтримувати навіть нинішню інтенсивність операцій проти України, а потужний наступ за умов кращої підготовленості українських військових, стане тим більш складним.
Тим не менш, вважає Вокер, це не означає, що Кремль готовий здати сепаратистів Києву, чи реально виконувати Мінські угоди.
Потужний наступ та спроба захопити велике українське місто лише погіршили би проблему НАТО для Росії
.
"Також можливо, що "об'єднані російсько-сепаратистські сили" спробують відігнати українців від Донецька та Горлівки, щоб зменшити небезпеку для цих міст з боку ЗСУ", - пише Вокер.

Експерт вважає, що у майбутньому Росія обиратиме між силовою підтримкою реальної імплементації режиму припинення вогню і підтримкою млявого збройного конфлікту в Україні.
Вокер також відзначає, що реальною метою Росії є використання конфлікту в Україні, як засобу тиску на Захід по питаннях, які мають для Росії реальну важливість - а саме обмеження присутності НАТО на її західних кордонах.
З огляду на це, розгортання наступу на Україну лише зашкодило би Росії, підштовхнувши Альянс до пожвавлення діяльності впритул до РФ.

"Потужний наступ та спроба захопити велике українське місто лише погіршили би проблему НАТО для Росії", - пише Вокер.

Дивіться також: Загрозою для США назвав Росію черговий генерал Пентагону

Загрозою для США назвав Росію черговий генерал Пентагону. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

XS
SM
MD
LG