Спеціальні потреби

Росія представила в Раді Безпеки ООН проект резолюції щодо України


Рада Безпеки ООН
Росія представила в Раді Безпеки ООН проект резолюції, який наполегливо закликає негайно припинити насильство в Україні і почати національний діалог за участю всіх політичних сил і регіонів.

Проект, представлений членам РБ ООН, закликає всі сторони негайно приступити до реалізації мирної «дорожньої карти», яку запропонувала 12 травня Організація з безпеки і співробітництва в Європі.

Як заявив постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін, проект резолюції замінює документ, представлений ним 2 червня, і закликає до негайного припинення кривавих сутичок на сході України.

Західні дипломати наполягають, що будь-яка резолюція щодо України повинна підтвердити її суверенітет і територіальну цілісність, що представляє особливу актуальність у світлі вторгнення Росії до Криму і анексії півострова, яку США і Європейський Союз відмовляються визнати.

Як і в документі від 2 червня, в новій резолюції не згадується про суверенітет і територіальну цілісність України, у зв’язку з чим імовірність її прийняття Радою Безпеки вкрай мала.

За словами Чуркіна, поки текст обговорювався лише поверхово і отримав підтримку від деяких членів Ради Безпеки. Деякі також озвучили пропозиції щодо його зміни. Як розповів Чуркін, експерти Ради зустрінуться в п’ятницю, щоб ще раз уважно вивчити текст і «завершити роботу якомога швидше».

Постійна представниця Литви при ООН Раймонда Мурмокайте назвала резолюцію «черговим сюрпризом».

За її словами, резолюція щодо України має «наполягати на її територіальній цілісності, суверенітеті і непорушності її кордонів, а також назвати своїми іменами бойовиків і озброєних сепаратистів».
XS
SM
MD
LG