Спеціальні потреби

Янукович: Україна може вступити до Митного союзу


Ліворуч: Президент України Віктор Янукович та президент Росії Дмитро Медведєв

Україна може стати членом Митного союзу. Про це президент Віктор Янукович заявив після зустрічі віч-на-віч зі своїм російським колегою Дмитром Медвєдєвим в його резиденції Горки в Москві.

«Коли мені ставлять, наприклад, питання, чи зможе Україна вступити до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану, –це можливо. Але у нас є процедури, які ми маємо пройти в Україні, наприклад, (внести) зміни до Конституції, які можливі, і їх можна вирішити як в парламенті, так і, наприклад, на всеукраїнському референдумі», – сказав президент.

Москва давно запрошує Україну до Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС), де з 6 липня діє Митний союз Росії, Білорусі і Казахстану. 1 липня 2011 року кордони між цими країнами мають повністю зникнути. З 1 січня 2012 року країни об’єднаються в єдиному економічному просторі, де застосовуватимуться єдині принципи роботи бізнесу.

Проте, головною темою переговорів був газ. Попри запевнення у покращенні відносин офіційного Києва та Москви, в Україні досі не знають, за скільки купуватимуть газ у 2011 році, без чого складно формувати бюджет країни на наступний рік. Ці переговори не дали відповіді на це питання. «На черзі дуже серйозне питання, яке прагнемо вирішити, – газове. Це питання ніколи не було простим. Відповіді дуже швидко не знайдемо, але найголовніше – рішення в інтересах України і Росії, які допомагають побороти економічну кризу і відповідають національним інтересам», – сказав Янукович.

Янукович також запевнив, що Україна гарантує стабільність газових поставок до Європи. «Україна буде надійним партнером, який буде об’єднувати інтереси Росії і Європи, і здійснювати стабільну, передбачувану політику, звичайно, захищаючи свої національні інтереси», – сказав він.

На зустрічі двох президентів в Москві вони пришвидшили будівництво мосту через Керченську протоку, підписавши міждержавний меморандум про взаєморозуміння, що стосується організації будівництва транспортного переходу через Керченську протоку. Підписання відбулося в ході засідання російсько-української міждержавної комісії.

Учасниками меморандуму стали Мінтранс РФ, Міністерство транспорту та зв’язку України та держкорпорація Зовнішекономбанк про організацію будівництва транспортного переходу через Керченську протоку.

Російський лідер знову назвав позитивним моментом те, що Україна відмовилася від членства в Північно-Атлантичному альянсі. «У нас завжди була проста позиція щодо участі України в НАТО: це зруйнувало б простір безпеки в Європі, це для нас чутливе питання», – сказав Дмитро Медведєв. Він наголосив, що, «безперечно, відносини наших країн залежать від того, в яких альянсах ми беремо участь».

Загалом обома президентами був підписаний протокол четвертого засідання українсько-російської урядової комісії. Втім, попри те, що це була вже десята зустріч обох лідерів за рік, Україна так і не має досі відповіді на питання про ціну газу на наступний рік.

XS
SM
MD
LG