Спеціальні потреби

Російська Федерація формально вступила в СОТ


У середу 22 серпня, в 00:00 за женевським часом, Росія офіційно стала 156-ою країною-учасницею Світової організації торгівлі, яка регулює понад 97% світового торговельного обігу.

Згідно з правилами СОТ, повноправним членом організації країна стає через 30 днів після завершення ратифікаційного процесу. 10 і 18 липня 2012 року протокол про вступ Російської Федерації до СОТ схвалила Державна дума і ратифікувала Рада Федерації. Відтак, 21 липня закон про ратифікацію протоколу підписав президент Володимир Путін, після чого й було запущено місячний термін, який минув у середу.

До сьогоднішнього дня Росія залишалася останньою великою світовою економікою, що не входила до СОТ.

Переговорний процес із приєднання Росії до СОТ розпочався майже19 років тому, якщо рахувати з 1993 року, коли Москва звернулася з офіційною заявкою про приєднання країни до Генеральної угоди з тарифів і торгівлі, на основі якої в 1995 році була створена Світова організація торгівлі.

За оцінкою влади Росії, з приєднанням до СОТ, протягом трьох років можуть подешевшати риба, фрукти, овочі, горіхи з тропічних країн, шоколад, якісні вина і міцні напої, ліки, будматеріали, меблі, електроніка, одяг, взуття, косметика та парфумерія.

У торгівлі між Росією і США, одначе, поки що не будуть діяти норми і принципи СОТ - принаймні до скасування Конгресом так званої поправки Джексона-Веніка від 1974 року. Ця поправка обмежує торгівлю з країнами, які перешкоджають еміграції, а також порушують інші права людини. Для низки колишніх республік СРСР, серед яких - Україна, дію поправки Джексона-Веніка Конгрес США вже скасував.
XS
SM
MD
LG