Спеціальні потреби

Актуально

Російська опозиція перемагає уряд в мережевій війні

Протягом останнього десятиліття Кремль старанно вибудовував імідж Путіна, як лідера і героя у гарній фізичній формі. Сьогодні Путін майже не має конкурентів на президентських виборах і вже готується стати на чолі держави та наступні десять років.

Натомість в не цензурованому російським урядом інтернеті Путін зображений в образі головного героя нової комедії Саши Барона Коена «Диктатор». В іншому ролику - пародії на «Титанік» - Путін разом з президентом Медведєвим тримають курс прямо на велетенський айсберг. Ще одне відео, яке подивилось понад мільйон користувачів, виграло конкурс російських роликів, викладених на Ю-тюбі. На ньому психіатри у білих халатах співають: «Наша психічна лікарня проголосувала за Путіна»

Багато експертів погоджуються, що останні протести в Росії відбулись завдяки поколінню, яке вимкнуло контрольовані державою телеканали та перейшло в інтернет.

Сем Ґрін, американський політичний аналітик, який керує проектом «Нові медіа» в Москві, каже, що російський інтернет навіть примушує телеканали до змін, інакше їм загрожує повний занепад.

«Вони повинні були висвітлити події 24-го грудня як анти-путінську акцію. На телебаченні такого раніше не було ніколи. Частково це сталося тому що інформація все одно з’явилася б в інтернеті, і вона, звичайно. там з’явилася. Крім того, на вулиці вийшло за різними підрахунками від 70 до 120 тисяч людей, а це важко проігнорувати», - говорить аналітик.

Прихильники прем’єр-міністра змушені реагувати на те, що діється в інтернеті. Кремль запустив альтернативну опозиційній власну інтерактивну веб-сторінку. Однак, опозиція використала цю сторінку для того, щоб донести до Російського уряду свою точку зору.

Сторінка Путіна миттєво була завалена опозиційними коментарями, модератори їх швидко зняли, втім інформація встигла розповсюдитись по всій мережі.

«Їх технічні навички не дуже добрі. Вони повинні були передбачити такий перебіг подій, але не змогли цього зробити», - каже Сем Ґрін.

Тим часом партія Путіна, Єдина Росія, на сайті президентської кампанії навіть не згадується. Справа у тому, що блогер Навальний та інші зруйнували імідж партії тепер популярним ярликом «партія крадіїв та шахраїв».

У той час, як уряд Росії свої позиції на онлайн-фронті втрачає, опозиція використовує Інтеренет для збору грошей на власну кампанію.
Лише за чотири дні Олексій Козлов зібрав онлайн 130 тисяч доларів від 5 тисяч приватних донорів. Однак, каже він, система Яндекс Мані, обмежує суму одноразової пожертви до 50 доларів.

«Яндекс обмежив суму переказів. Але з іншого боку це і добре, тому що ніхто не зможе сказати, що одна людина профінансувала всю кампанію. Крім того, Яндекс Мані працює лише в Росії, що знову ж таки є плюсом. Ніхто не скаже, що гроші прийшли з Америки», - каже Олексій Козлов.

Опозиція також активно використовую Фейсбук та інші соціальні мережі для організації наступної акції протесту – 4-го лютого. За два тижні до чергового маршу вулицями Москви нічого не говорить про заплановану акцію – ні графіті, ні політичні плакати, ні згадки по телебаченню. Однак, якщо організатори досягнуть поставленої мети – ста тисяч учасників - це стане черговим широкомасштабним дійством, спланованим переважно в інтернеті.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG