Спеціальні потреби

Російська глибинка висловлює незадоволення політикою Кремля


Павел Смолін заробляє тим, що возить туристів на запряжених собаками санях у лісах цієї місцевості Уральських гір. Тут, у російській глибинці, далеко від Кремля, почуття мешканців щодо можливості нового дванадцятирічного правління Володимира Путіна є неоднозначними.

«У нас тут все нормально. Але, скажімо, через рік я іду на пенсію. Пенсія в нас доволі невисока, тож мені доведеться продовжувати працювати з моїми собаками. Ну, принаймні це корисно для здоров’я», - говорить Смолін.

Місто Єкатеринбург - регіональний центр Уральського федерального округу – стало єдиним великим містом в Росії, де партія Володимира Путіна Єдина Росія програла на парламентських виборах у грудні минулого року. Георгій Перський представляє Справедливу Росію – опозиційну партію, яка перемогла тут у грудні. Він каже, що опозиція в Росії активна не лише в Москві.

«Люди, у великій кількості, перестали довіряти правлячій партії. Тут, я знову підкреслю, люди люблять свободу, поважають вільну думку та не залежать від адміністративного ресурсу», - каже представник Справедливої Росії Георгій Перський.

Попри те, що тут перемогла опозиція, в регіоні пройшли три протести, відео з яких було розміщено на Ютюбі. Люди розгнівані через, як вони кажуть, масові порушення на виборах в інших частинах Росії.

«Ми отримали чесну перемогу. Ми перемогли Єдину Росію навіть у нерівній боротьбі. Однак, цю перемогу у нас вкрали через порушення в Москві, Татарстані, Мордовії, Чечні, Дагестані, Кемерово та інших регіонах, де люди вже давно забули, що таке справедливі вибори та культура політичної конкуренції», - каже член Міської ради Єкатеринбурга Леонід Волков.

Втім, як і решта опозиціонерів, Волков наголошує – вони хочуть реформ, а не революції.

Тим часом, одна з державних компаній розмістила на будинку Єкатеринбурзької Церкви про-путінські біл-борди із закликом «За стабільне майбутнє». Ця церква була свого часу зведена саме на тому місці, де більшовики у 1918 році розстріляли царя Миколу ІІ та його родину.
Вже четвертого березня виборці вирішуватимуть, чи вірити головним путінським гаслам – стабільність та послідовність. Тези Путіна, активно пропагують регіональні лідери його політичної партії.

«Найбільш важливим гаслом будь-кого з кандидатів у президенти буде стабільне суспільство та успішний розвиток Росії. Це спрацює. Є партії, які мають у своїх програмах заклик до змін чи націоналізації - а це поворот на сто вісімдесят градусів. Зараз не час повертатися назад», - вважає Голова адміністрації Свердловської області Анатолій Ґредін.

Саме стабільність була головною темою проурядового мітингу, проведеного перед місцевим залізничним вокзалом. Опозиція, однак, стверджує, що власники місцевих фабрик послали на мітинг своїх працівників, щоб створити для Путіна імідж сили, яку підтримує робочий клас. Представники преси, які висвітлювали подію, кажуть, що демонстрантів доставляли на площу автобусами і, можливо, платили їм за участь.

Депутат Місцевої ради Волков каже, що таким чином Кремль сподівається напередодні перегонів створити у виборців уявлення про те, що навіть у далекому Єкатеринбурзі кандидат Путін має сильну підтримку робочого класу.

XS
SM
MD
LG