Спеціальні потреби

Парламентські вибори в Росії: правляча партія збереже більшість у Державній Думі


Голосування в Росії

Результати проведених у неділю парламентських виборів у Росії вказують, що правляча партія вийшла переможцем, проте надходять повідомлення про чималі порушення і байдужість виборців у двох найбільших містах країни.

Після майже повного підрахунку голосів, виходить, що партія президента Путіна «Єдина Росія» здобула понад 54 відсотки голосів, Ліберально-Демократична і комуністи по приблизно 13 відсотків, а «Справедлива Росія» – 6 відсотків.

Голова виборчої комісії Елла Панфілова заявила під час телевізійного брифінгу, що не бачить причини для скасування результатів в будь-якому районі країни, незважаючи на повідомлення про виборче шахрайство.

Проте вона визнала, що вибори «не були ідеальні», додаючи, що було підтверджено шахрайство на трьох виборчих дільницях.

Як передбачалося, правляча «Єдина Росія» збереже абсолютну більшість у нижній палаті – Державній Думі.

«Єдина Росія», яку офіційно очолює прем’єр-міністр Дмитро Медведєв, тепер має 238 на 450 місць у Держдумі та має перевагу у понад 80 регіональних законодавчих органах. Як передбачається, партія здобуде що 100 місць у Державній Думі.

Парламентські вибори відбулися за півтора року до президентських виборів.

«Єдина Росія» вела кампанію на хвилі націоналістичної підтримки після анексії Криму і поточних військових дій та діяльності державних ЗМІ, які ігнорують критиків, називаючи їх зрадниками.

Верховна Рада України готує звернення до європейських країн і міжнародних організацій із закликом, щоб не визнавати виборів до Держдуми, тому що вони відбулися також в окупованому Криму.

Організація з безпеки і співробітництва надіслала до Росії нонад 400 спостерігачів для моніторингу виборів, тобто майже двічі більше, ніж п’ять років тому.

Дивіться також: Трампу як президенту загрожує конфлікт інтересів між його рішеннями як лідера США і фінансовими інтересами його сім'ї

XS
SM
MD
LG