Спеціальні потреби

В Росії на Уралі вибухнув метеорит


В Росії на Уралі вибухнув метеорит. Понад тисячі людей вже звернулись до лікарень за медичною допомогою. Ушкоджені житлові будинки, припинили роботу ряд виробництв, закриті школи в Челябінській області.

Нібито з нікуди вогняна куля пронеслась небом, буквально осліпивши тисячі мешканців Челябінської, Тюменської та Свердловської областей. Через кілька хвилин пролунав вибух.Розповідає очевидець Віталій Казаков:

«Люди почали панікувати. Хтось закричав: «Настав кінець світу!»

Від сили вибуху повилітали вікна будинків у кількох житлових районах, зруйнована частина приміщення місцевої фабрики. Лікарні переповнені пораненими.

Експерт НАСА Джим Ґрін каже, що подібні вибухи стаються дуже рідко:

«Ці вогняні кулі розриваються принаймні раз на день. Але ми цього не бачимо, тому що більшість з них падає в океанські води чи незаселені райони. Цей випадок винятковий».

«Ці вогняні кулі розриваються принаймні раз на день. Але ми цього не бачимо, тому що більшість з них падає в океанські води чи незаселені райони. Цей випадок винятковий».
Джим Ґрін, науковець НАСА
Російські науковці кажуть, що десятитонний метеорит зайшов в атмосферу зі швидкістю принаймні 54 тисячі кілометрів на годину, а відтак вибухнув.

Загалом же уламки космічних тіл можуть нанести значної шкоди. Так, від вибуху Тунгуського астероїда у 1908 році було знищено ліси площею у дві тисячі квадратних кілометрів.

«Багато років ми спостерігаємо за астероїдами, за їх орбітами. Ми можемо сказати, що у наступні кілька сотень років планеті не загрожують жоден з цих потенційно небезпечних космічних тіл», - зазначив науковець Ґрін.

Відео - найголовніше

Face to Face. Врятовані обличчя захисників. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00
XS
SM
MD
LG