Актуально
Російські втрати в Україні за 90 днів, як СРСР за 9 років в Афганістані, оцінюють британці

Українські та західні джерела знову вказують на дуже кривавий і руйнівний характер російської війни в Україні.
Британське міністерство оборони у понеділок 23 травня оприлюднило в Twitter висновки, згідно з якими Росія за перші три місяці вторгнення в Україну ймовірно потерпає від такого рівня втрат, якого Радянський Союз зазнав в Афганістані за дев’ять років війни - понад 15 тисяч.
В той час як кількість загиблих (російських військових) в Україні далі збільшується, це ставатиме більш очевидним і громадське невдоволення війною та готовність висловлюватися проти неї може зростати.
Тим часом українська сторона вважає, що рівень втрат російської армії набагато перевищує британські оцінки.
Генеральний штаб Збройних сил України зранку 23 травня повідомляє у Facebook, що загалом на українській території, починаючи з 24 лютого, загинули понад 29 тисяч російських військових.
У британському повідомленні йдеться, що причиною високих втрат росіян є «поєднання поганої тактики на місцях, обмежене прикриття з повітря, брак гнучкості і командний підхід схильний до посилення провалів та повторення помилок, які призводять до такого високого рівня втрат».
«В минулому російська громадськість виявляла чутливість до рівня втрат внаслідок ініційованих воєн. В той час як кількість загиблих в Україні далі збільшується, це ставатиме більш очевидним і громадське невдоволення війною та готовність висловлюватися проти неї може зростати», - підкреслено в британській оцінці.
Україна стримано повідомляє про свої військові втрати. 16 квітня в інтерв’ю американському телеканалу CNN Зеленський говорив, що кількість загиблих українських військових тоді могла сягати 3 тисяч.
22 травня український президент Володимир Зеленський сказав журналістам у Києві, що тепер «від 50 до 100 людей можуть гинути щодня» у запеклих боях зосереджених на Донбасі.
Голова Луганської обласної адміністрації Сергій Гайдай сказав, що російські війська застосовують «тактику випаленої землі», знищуючи міста й села артилерійськими обстрілами й бомбардуваннями.
«Ворог продовжує завдавати ракетних та авіаційних ударів по території нашої Держави. Збільшив інтенсивність застосування авіації з метою знищення критичної інфраструктури населених пунктів у зоні ведення активних бойових дій», - повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України зранку 23 травня.
Українські офіційні представники заявили впродовж вихідних, що зараз не бачать можливості для припинення вогню, в той час як Росія намагається збільшити частку території України під своєю окупацією.
«Війна повинна завершитися повним відновленням територіальної цілісності та суверенітету України, тобто нашою перемогою», - написав у Twitter чільний радник і близький соратник українського президента Андрій Єрмак.
Інший представник адміністрації українського президента Михайло Подоляк у відеозверненні, поширеному в Twitter, сказав, що «будь-яка поступка Росії сьогодні – це не шлях до миру, а відкладена на декілька років війна. Україна не торгує своїм суверенітетом, територіями та громадянами, які на них проживають...»
У відеозверненні до Всесвітнього економічного форуму в Давосі 23 травня Володимир Зеленський закликав усіх світових лідерів щодня окрім їхніх внутрішніх проблем обов’язково звертати увагу на Україну, де, як він сказав, точиться боротьба за цінності важливі для всіх.
Всі новини дня
Швеція дозволила базування військ НАТО, очікуючи набуття членства в альянсі

Уряд Швеції оголосив, що дозволяє тимчасове розташування військ і техніки НАТО на своїй території в межах приготувань до «майбутніх спільних операцій».
... Неможливо сказати, де пролягають межі територіальних зазіхань Путіна.
Швеція перебуває на завершальному етапі вступу в НАТО після того, як всі держави організації, окрім Туреччини й Угорщини, ратифікували договори про шведське членство.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ висловлював сподівання, що Туреччина й Угорщина здійснять ратифікацію якомога швидше - можливо до вільнюського саміту НАТО у липні.
Генсек НАТО у Стамбулі переконував Ердогана не протидіяти вступу Швеції до Альянсу
Шведський уряд подав заявку на вступ в оборонний союз минулого року разом з Фінляндією після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну і зараз каже, що умови для спільних операцій з НАТО повинні бути створені якнайшвидше.
«Значне погіршення становища з безпекою у прилеглих до нас регіонах після агресивної війни Росії проти України показало важливість тісної співпраці Швеції з НАТО і з країнами, які є членами НАТО», - сказано в повідомленні шведського уряду.
Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон та міністр оборони Пол Джонсон також виклали свої роз’яснення в одній з найбільших газет країни Dagens Nyheter, підкреслюючи, що «Росія і надалі становитиме загрозу для своїх сусідів у найближчому майбутньому, і неможливо сказати, де пролягають межі територіальних зазіхань президента Владіміра Путіна».
Вони вказують, що Швеція має амбітний план посилення обороноздатності незалежно від швидкості процесу вступ в НАТО і називають урядове рішення «дуже чітким сигналом Росії про нашу спроможність надавати й отримувати військову допомогу».
«Сьогодні Швеція у більшій безпеці, ніж вона була до того, як ми подали заявку на вступ (в НАТО)», - запевняють прем'єр-міністр і міністр оборони Швеції.
Швеція разом з союзниками в ЄС запровадила санкції проти Росії і надає значну економічну і військову допомогу Україні.
Зараз у Швеції навчаються сотні українських солдатів, які повернуться в Україну озброєні 50-тьма шведськими бойовими машинами CV 90.
Шведські інструктори також брали участь у навчанні українських військових на базах у Великій Британії.
“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео
Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.
В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео
Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.
- Голос Америки
До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео
На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.
- Голос Америки
В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео
В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.
Форум