Актуально
Уряд Грузії заявив про арешт Саакашвілі - коментатори міркують над можливими наслідками

Як повідомляє інформаційна агенція AP, прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив про арешт колишнього президента Міхеїла Саакашвілі, який раніше заявив про повернення до країни.
Раніше ЗМІ повідомили, що колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що повернувся до Грузію, де проти нього винесені вироки у кримінальних справах.
"Арешт Саакашвілі невимірно підвищує температуру перед майбутніми місцевими виборам, масові протести проти виборів, які виливаються у політичні кризи, завжди були поширеним явищем, але тепер стали майже нормою. ЄС відсутні після того, як запропонована Мішелем угода провалилась (як видається, йдеться про підтримуваний президентом Європейської Ради Чарльзом Мішелем варіант вирішення політичного протистояння у Грузії раніше цього року- прим. ГА), але США - відсутні ще більше. Готуйтесь зараз", - реагує на повідомлення аналітик ризиків Максиміліан Гесс.
Раніше, як повідомляв "Голос Америки", деякі оглядачі розійшлись у думках щодо того, як затримання Саакашвілі вплине на ситуацію у Грузії.
"На горизонті нова політична криза", - писав, до повідомлення про арешт, політичний аналітик Діоніс Ченуса, - "Його арешт міг би призвести до нових протестів проти уряду. Не ясно, чи ЄС та США намагаються цьому запобігти".
"Сумнівно, що його прибуття створить критичну масу необхідну для того, щоб "Грузинська мрія" втратила владу", - твітував безпековий аналітик Алекс Мелікішвілі.
Як відзначає "Радіо Свобода", партія "Грузинська мрія", яка перебуває при владі, цього року погодилася призначити позачергові парламентські вибори, якщо їй не вдасться забезпечити принаймні 43 відсотки голосів на місцевих виборах.
У статті використано матеріали AP, Politico.
Дивіться також: Повернутися під вітрила заради довкілля: у Нью-Йорку налагодили вітрильний торговельний шлях
Всі новини дня
Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео
Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.
Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео
У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.
- Голос Америки
"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.
Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.
Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.
Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."
Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.
Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.
Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео
Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.
Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео
Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.
Форум